FT: Chinese fitnessapp niet naar Wall Street om regeldruk Peking
LONDEN (ANP) - De Chinese fitnessapp Keep heeft zijn plannen voor een beursnotering in New York laten varen, meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Dat er een streep ging door de plannen kwam vooral door de steeds scherpere controles op techbedrijven door de Chinese regering.
China zei eerder bedrijven met een buitenlandse beursnotering nauwgezet te willen controleren. Taxi-app Didi, die wel in New York is genoteerd, werd zelfs gedwongen zijn app uit diverse appwinkels te halen omdat het bedrijf illegaal gegevens van gebruikers zou hebben verzameld.
Volgens de krant zijn gesprekken met potentiële investeerders in Keep geannuleerd. Het bedrijf dat onder andere techinvesteerders SoftBank en Tencent achter zich weet, had verwacht met de beursgang 500 miljoen dollar op te kunnen halen.
Dat Keep niet naar Wall Street komt is volgens FT nog maar een begin. De verwachting is dat er nog een hele trits geplande beursgangen van Chinese techbedrijven niet doorgaat door de regeldrift van Peking. Eerder zou er al een streep zijn gegaan door de beursplannen van medisch datadienstverlener LinkDoc en podcastplatform Ximalaya.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
4 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden