Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford schrapt nog eens 4000 banen in Europa

Ford schrapt nog eens 4000 banen in Europa

KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor is van plan om tegen eind 2027 nog eens 4000 banen te schrappen in Europa. Dit komt neer op ongeveer 14 procent van de Europese werkgelegenheid bij het concern. De bezuinigingen treffen vooral werknemers in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, maakte Ford woensdag bekend. De ingreep is onderdeel van gesprekken met vakbonden en overheden.

Ongeveer 2900 banen zullen in Duitsland verdwijnen, 800 in het Verenigd Koninkrijk en nog eens 300 in andere Europese landen. Ford heeft in Nederland geen grote productiefaciliteiten.

Ook kondigde Ford aan dat de productie van de elektrische modellen Explorer en Capri in de fabriek in Keulen wordt teruggeschroefd. In 2021 kondigde Ford aan zijn Europese activiteiten grondig te hervormen, met de ambitie om tegen het einde van het decennium vrijwel volledig over te schakelen op elektrische modellen. Dat transformatieplan verloopt echter moeizaam. Vorig jaar kondigde het bedrijf al aan 3800 banen te schrappen.

Duidelijke beleidsagenda

"Wat we in Europa en Duitsland missen, is een onmiskenbare, duidelijke beleidsagenda om e-mobiliteit te bevorderen", zei John Lawler, vicevoorzitter en financieel directeur van Ford, in een verklaring. Hij pleitte voor meer overheidsinvesteringen in laadinfrastructuur, grotere subsidies voor elektrische voertuigen en meer ruimte in de CO2-reductiedoelstellingen, die volgend jaar door de EU en het Verenigd Koninkrijk strenger worden.

Net als andere autoproducenten kampt Ford met zwakke verkoopcijfers in Europa. De terughoudendheid van consumenten om over te stappen op elektrische auto's en het einde van overheidsprikkels in Duitsland vormen een grote uitdaging voor automakers.

11.500 banen

Ford heeft momenteel ongeveer 11.500 banen in Keulen, wat betekent dat ongeveer één op de vier banen daar mogelijk komt te vervallen.

Of ook in Nederland banen verloren gaan, is volgens een woordvoerder van Ford Nederland nog onduidelijk. In ons land staan geen productielocaties van het autoconcern, maar werken ongeveer honderd mensen voor de verkooporganisatie van het merk.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

2 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

2 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

2 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

6 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

6 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

7 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

8 uur geleden