Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ford schrapt nog eens 4000 banen in Europa

Ford schrapt nog eens 4000 banen in Europa

KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor is van plan om tegen eind 2027 nog eens 4000 banen te schrappen in Europa. Dit komt neer op ongeveer 14 procent van de Europese werkgelegenheid bij het concern. De bezuinigingen treffen vooral werknemers in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, maakte Ford woensdag bekend. De ingreep is onderdeel van gesprekken met vakbonden en overheden.

Ongeveer 2900 banen zullen in Duitsland verdwijnen, 800 in het Verenigd Koninkrijk en nog eens 300 in andere Europese landen. Ford heeft in Nederland geen grote productiefaciliteiten.

Ook kondigde Ford aan dat de productie van de elektrische modellen Explorer en Capri in de fabriek in Keulen wordt teruggeschroefd. In 2021 kondigde Ford aan zijn Europese activiteiten grondig te hervormen, met de ambitie om tegen het einde van het decennium vrijwel volledig over te schakelen op elektrische modellen. Dat transformatieplan verloopt echter moeizaam. Vorig jaar kondigde het bedrijf al aan 3800 banen te schrappen.

Duidelijke beleidsagenda

"Wat we in Europa en Duitsland missen, is een onmiskenbare, duidelijke beleidsagenda om e-mobiliteit te bevorderen", zei John Lawler, vicevoorzitter en financieel directeur van Ford, in een verklaring. Hij pleitte voor meer overheidsinvesteringen in laadinfrastructuur, grotere subsidies voor elektrische voertuigen en meer ruimte in de CO2-reductiedoelstellingen, die volgend jaar door de EU en het Verenigd Koninkrijk strenger worden.

Net als andere autoproducenten kampt Ford met zwakke verkoopcijfers in Europa. De terughoudendheid van consumenten om over te stappen op elektrische auto's en het einde van overheidsprikkels in Duitsland vormen een grote uitdaging voor automakers.

11.500 banen

Ford heeft momenteel ongeveer 11.500 banen in Keulen, wat betekent dat ongeveer één op de vier banen daar mogelijk komt te vervallen.

Of ook in Nederland banen verloren gaan, is volgens een woordvoerder van Ford Nederland nog onduidelijk. In ons land staan geen productielocaties van het autoconcern, maar werken ongeveer honderd mensen voor de verkooporganisatie van het merk.

Meer uit Financieel

Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

23 minuten geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.

24 minuten geleden
Staking Lufthansa groter, cabinepersoneel legt werk opnieuw neer

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.

25 minuten geleden
Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

9 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

11 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

13 uur geleden