Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgminister roept op: koop geen medicijnen online

Zorgminister roept op: koop geen medicijnen online

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Jan Anthonie Bruijn roept mensen op om geen medicijnen online te kopen. Dat deed hij in het televisieprogramma Goedemorgen Nederland naar aanleiding van het nieuws dat tientallen mensen mogelijk zijn overleden na het gebruik van medicijnen die via de website Funcaps waren besteld. "Niet voor niks zijn geneesmiddelen alleen maar op recept verkrijgbaar, ga naar de huisarts", aldus de VVD-minister.

Het Openbaar Ministerie onderzoekt de sterfgevallen, ook de overheid en de inspectie hebben aandacht voor de zaak, aldus Bruijn. Het toezicht op dit soort sites is ingewikkeld, aldus de minister. Hij kan niet zeggen hoeveel websites er zijn die geneesmiddelen verkopen. "Het internet is per definitie een open markt." Wel is het ministerie "in gesprek" met grote verkoopplatforms.

Bruijn zet in op bewustwording. Daarbij denkt hij aan samenwerking met het ministerie van Onderwijs, om voorlichting te geven. "Jongens, pas op, dit is levensgevaarlijk", waarschuwt de minister.

Meer uit Politiek

Eerdmans en Stoffer sceptisch na positieve geluiden PRO en Volt

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.

15 uur geleden
Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

16 uur geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

18 uur geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

18 uur geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

20 uur geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

1 dag geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

1 dag geleden