Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verfmaker AkzoNobel zakt op rood Damrak na fusienieuws

Verfmaker AkzoNobel zakt op rood Damrak na fusienieuws

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte ruim 2 procent.

De fusie wordt naar verwachting eind 2026 tot begin 2027 afgerond. Na een periode van dubbele notering aan de beurzen in Amsterdam en New York, zal het aandeel uiteindelijk alleen op Wall Street genoteerd zijn en van het Damrak verdwijnen.

De algehele stemming op de beurzen was opnieuw negatief. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 1,4 procent lager op 931,58 punten. Alle hoofdfondsen stonden in het rood. De hoofdindex zakte maandag al 0,7 procent en vrijdag 1 procent. De MidKap daalde 1,5 procent tot 850,79 punten. Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,7 procent.

Optimisme AI

De zorgen over de hoge waarderingen van de grote Amerikaanse technologiebedrijven bleven boven de markt hangen. Door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) zijn de koersen van die bedrijven hard opgelopen. Beleggers wachten dan ook in spanning op de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming op de beurzen richting het einde van het jaar.

Naast AkzoNobel behoorden de financiƫle bedrijven ABN AMRO, ING, Adyen en Aegon tot de grootste verliezers, met minnen tot ruim 3 procent. Techinvesteerder Prosus en de chipbedrijven ASMI en Besi zakten meer dan 2 procent.

Overnamebod

In de MidKap stonden investeringsplatform Allfunds en metalengroep AMG onderaan, met verliezen van 2 procent. Speciaalchemieconcern Corbion was de enige stijger met een winst van meer dan 3 procent.

B&S klom 1,5 procent. Investeringsbedrijf Sarabel van B&S-oprichter Willem Blijdorp heeft het overnamebod op de distributeur en groothandelaar gestand gedaan.

Sterke prestaties

Azerion steeg bijna 4 procent. Het platform voor onlineadvertenties zag de omzet in het derde kwartaal stijgen. Topman Umut Akpinar sprak van sterke prestaties ondanks lastige marktomstandigheden.

Acomo daalde 1,3 procent. De noten-, kruiden- en zadenhandelaar heeft de overname afgerond van de Italiaanse branchegenoot Manuzzi die handelt in noten en gedroogd fruit.

Meer uit Financieel

Winst Micron stijgt hard door honger AI-sector naar geheugenchips

BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.

1 uur geleden
Chipaandelen drukken weer op beursgraadmeters in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geƫindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.

1 uur geleden
Evacuatie zeevarenden bij Hormuz duurt enkele weken, denkt IMO

LONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

4 uur geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

6 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

6 uur geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

8 uur geleden