Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV bezorgd over hoe Amazon straks omgaat met personeel Nederland

FNV bezorgd over hoe Amazon straks omgaat met personeel Nederland

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV maakt zich zorgen over hoe Amazon zal omgaan met zijn nieuwe medewerkers in Nederland. Het webwinkelconcern opent woensdag een nieuw bezorgcentrum in de buurt van Schiphol. Maar het Amerikaanse bedrijf staat er wereldwijd volgens FNV niet best op als het gaat om het respecteren van de rechten van zijn werknemers. Daarbij houdt het vakbonden het liefst buiten de deur.

De vakbond roept Amazon in een open brief op om zich te houden aan de regels. "Wij zijn misschien een klein land, maar onze vakbondstraditie is lang en groot. Amazon moet de rechten van onze werknemers respecteren, waaronder het recht om je te verenigen in een vakbond", zegt FNV-voorzitter Tuur Elzinga.

Volgens FNV drukt Amazon de lonen in de Verenigde Staten en in de landen om ons heen, van waaruit Nederlandse klanten hun bestellingen geleverd krijgen. Daarnaast zou het bedrijf de gezondheid van werknemers in gevaar brengen door de buitensporige werkdruk. Ook zouden medewerkers toestemming moeten vragen om naar het toilet te gaan en zouden vaak al hun bewegingen digitaal worden gevolgd.

Nederlandse webwinkel

"Dat soort toestanden kan absoluut niet door de beugel, dat tolereren wij van geen enkel bedrijf, dus ook niet van Amazon. Wij zijn blij met de komst van nieuwe bedrijven en banen naar ons land, maar wel op onze voorwaarden", stelt Elzinga. Dat Amazon nog een en ander kan verbeteren, zei onlangs ook vertrekkend topman Jeff Bezos. In zijn laatste brief aan de aandeelhouders schreef hij dat Amazon meer oog zou moeten krijgen voor het welzijn van zijn werknemers.

Amazon startte vorig jaar, midden in de coronacrisis, met een Nederlandse versie van zijn webwinkel. In januari van dit jaar kondigde het bedrijf aan hier ook een bezorgcentrum te willen gaan openen. Dat is een verder verdeelpunt voor pakketjes die uit andere distributiecentra van Amazon in Europa komen. Daarvoor worden meer dan honderd mensen aangenomen. En dat aantal wordt de komende tijd verder uitgebreid. Ook gaat Amazon in een deel van Nederland met eigen elektrische busjes rijden.

Meer uit Financieel

Aandacht voor banken op hoger Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.

14 minuten geleden
Amazon neemt Globalstar over en jaagt concurrentie met SpaceX aan

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Amazon neemt satellietcommunicatiebedrijf Globalstar over voor ongeveer 11,6 miljard dollar, omgerekend 10 miljard euro. Daarmee versterkt het bedrijf zijn plannen voor een eigen satellietnetwerk en zet het de concurrentie met SpaceX van Elon Musk verder op scherp.

22 minuten geleden
IMF vreest slechtste jaar voor wereldeconomie sinds begin corona

WASHINGTON (ANP) - De wereldeconomie beleeft door de Iranoorlog dit jaar waarschijnlijk zijn slechtste jaar sinds het begin van de coronacrisis. Dat vreest het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat dinsdag met nieuwe economische ramingen is gekomen. Vanwege de grote onzekerheid over hoelang het conflict in het Midden-Oosten aanhoudt, becijferde het IMF meerdere scenario's.

1 uur geleden
Akkoord over nieuwe EU-meerjarenbegroting lijkt ver weg

BRUSSEL (ANP) - De standpunten van de Europese Commissie en het Europees Parlement over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen mijlenver uit elkaar. Het gaat zowel om de omvang van de begroting als de verdeling van de duizenden miljarden euro's over de verschillende beleidsterreinen zoals landbouw en sociaal beleid. De commissie Financiën van het parlement stemt woensdag over het mandaat waarmee de onderhandelaars van het parlement met de lidstaten tot een akkoord moeten komen. Dat lijkt een stevig gevecht te worden.

1 uur geleden
OM eist 1,5 jaar cel tegen Peter Gillis om vermeende fraude

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.

1 uur geleden
JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

2 uur geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

3 uur geleden