Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Film Black Widow pakt 'pandemierecord' met 80 miljoen dollar

Film Black Widow pakt 'pandemierecord' met 80 miljoen dollar

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - De film Black Widow heeft in zijn openingsweekend veel bezoekers naar de bioscopen gelokt. In de Verenigde Staten en Canada zorgde de Marvel-film met een opbrengst van 80 miljoen dollar voor het beste openingsweekend van een film sinds het begin van de coronacrisis.

In de rest van de wereld werd nog eens 78 miljoen dollar verdiend. Dat is een goed teken voor de bioscopen. De sector heeft het sinds het begin van de coronapandemie moeilijk. Disney, de eigenaar van Marvel, laat weten dat tijdens het openingsweekend van Black Widow ook nog eens 60 miljoen dollar is opgehaald doordat fans de film liever thuis wilden kijken. Dat kan via streamingdienst Disney+ tegen bijbetaling van een bedrag van 30 dollar. In Nederland kost de zogeheten 'Premier Access' 21,99 euro. Voor dat bedrag kun je de film dan zo vaak als je wilt thuis kijken.

De film met in de hoofdrol Scarlett Johansson is onderdeel van het zogeheten Marvel Cinematic Universe, waar ook films met andere superhelden als Iron Man, Thor en Captain America toe behoren. Black Widow ging op 7 juli in Nederland in première.

Meer uit Financieel

Nederlandse organisaties spannen kort geding aan om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.

58 minuten geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize akkoord met nieuwe topman Garnier

ZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.

1 uur geleden
Albert Heijn gaat supermarkten dinsdag extra bevoorraden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.

1 uur geleden
ING: nog te vroeg voor inschatting schade cyberincident Ahold

ZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.

1 uur geleden
Chipbedrijven verder omlaag op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.

4 uur geleden
Lege schappen in meerdere winkels van Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.

4 uur geleden
Grens bescherming bij betaalproblemen hypotheek naar vijf ton

UTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.

4 uur geleden