Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie stelt wetsvoorstel digitaks uit

Europese Commissie stelt wetsvoorstel digitaks uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt een wetsvoorstel voor een EU-belasting voor internetbedrijven en andere digitale platforms, de zogenoemde digitaks, uit. Volgens een woordvoerder wacht het dagelijkse EU-bestuur eerst de verdere uitwerking af van het belastingakkoord dat dit weekend in Venetië werd bereikt onder de twintig 'rijkste' landen, de G20, over een wereldwijde minimale winstbelasting. Die wordt in oktober verwacht.

De commissie zou volgende week wetsvoorstellen voor een Europese digitaks presenteren. Dat plan is nu opgeschort, zei de woordvoerder. Hij ging niet in op de vraag of het besluit is genomen vanwege druk uit de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen, die maandag in Brussel is voor overleg met de eurolanden (Eurogroep), heeft felle kritiek geuit op de Europese plannen omdat die volgens haar vooral Amerikaanse bedrijven treffen.

Het belastingakkoord van de G20 - de groep van negentien belangrijke industrielanden plus de Europese Unie - gaat uit van een minimumtarief van 15 procent. Verder mogen winsten van grote bedrijven in landen waar deze worden geboekt ook worden belast. Veel internetbedrijven zoals het Amerikaanse Amazon of Chinese Alibaba betalen nu alleen belasting in het land waar het bedrijf fysiek is gevestigd, terwijl ze juist veel geld verdienen in andere landen die belastinginkomsten door de verouderde regels mislopen.

Meer uit Financieel

Nederlandse organisaties spannen kort geding aan om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.

58 minuten geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize akkoord met nieuwe topman Garnier

ZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.

1 uur geleden
Albert Heijn gaat supermarkten dinsdag extra bevoorraden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.

1 uur geleden
ING: nog te vroeg voor inschatting schade cyberincident Ahold

ZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.

1 uur geleden
Chipbedrijven verder omlaag op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.

4 uur geleden
Lege schappen in meerdere winkels van Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.

4 uur geleden
Grens bescherming bij betaalproblemen hypotheek naar vijf ton

UTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.

4 uur geleden