Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen sluiten flink hoger, Arcelor uitblinker in AEX

Europese beurzen sluiten flink hoger, Arcelor uitblinker in AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met flinke winsten het weekend ingegaan, waarbij staalconcern ArcelorMittal een uitblinker was op de beurs in Amsterdam. Daarmee herstelden de graadmeters zich duidelijk van de forse koersdalingen een dag eerder door zorgen over het economisch herstel van de coronapandemie. Die zorgen werden nu weer even aan de kant geschoven en koopjesjagers sloegen hun slag.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een plus van 1,3 procent op 732,15 punten. De MidKap steeg 1,4 procent tot 1053,95 punten. Frankfurt, Londen en Parijs sloten tot 2,1 procent in het groen.

ArcelorMittal prijkte bovenaan de hoofdindex op het Damrak met een plus van 5,4 procent. Ook verzekeraar Aegon had een prima dag met een stijging van 3,6 procent. De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen tot 2,8 procent door een positief handelsbericht van de Taiwanese chipproducent TSMC. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway sloot de rij met een min van 4 procent.

Aperam

Roestvrijstaalproducent Aperam en vastgoedonderneming Eurocommercial Properties waren koplopers in de MidKap met winsten tot 4,6 procent. Ook ABN AMRO en biotechnoloog Galapagos gingen flink omhoog, met plussen tot 3,7 procent. Beursintermediair Flow Traders en Air France-KLM waren hekkensluiters bij de middelgrote fondsen met minnen van 0,8 procent.

In Londen stegen de luchtvaartmaatschappijen easyJet, Ryanair en IAG, het moederbedrijf van British Airways, tot 1,9 procent. Het Verenigd Koninkrijk wil in de komende weken de quarantaineplicht voor volledig gevaccineerde reizigers uit andere landen gaan schrappen. Airbus klom 3,3 procent in Parijs. De Europese vliegtuigbouwer zag de leveringen van nieuwe toestellen in de eerste jaarhelft met 52 procent stijgen. Het concern ligt daarmee op koers om de doelstellingen voor dit jaar te halen.

BioNTech

BioNTech klom ruim 4 procent in Frankfurt. Het Duitse biotechnologiebedrijf en zijn partner Pfizer gaan de Amerikaanse autoriteiten vragen een derde coronaprik goed te keuren. Uit de eerste resultaten van een onderzoek door de vaccinmakers zou zijn gebleken dat de vaccins van Pfizer/BioNTech en concurrent Moderna mogelijk veel effectiever zijn na een derde prik.

De euro was 1,1862 dollar waard, tegen 1,1841 dollar op donderdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent duurder op 74,60 dollar. Brentolie klom 1,9 procent in prijs tot 75,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

9 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

12 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

12 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

15 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

15 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

15 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

16 uur geleden