
Energieconcern Uniper zwakt groene ambitie voor 2030 af
DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft, heeft zijn groene ambitie afgezwakt. Het bedrijf wil dat in 2030 de helft van alle stroom kan worden opgewekt met middelen die weinig of geen CO2 uitstoten. Eerder mikte Uniper erop dat in dat jaar 80 procent van alle opwekcapaciteit per saldo geen CO2-uitstoot zou veroorzaken.
Uniper stelt bij zijn halfjaarcijfers dat de verduurzamingsstrategie is "gefinetuned" vanwege lastige marktomstandigheden en regelgeving. Wel blijft het bedrijf mikken op netto nul CO2-uitstoot in 2040.
De miljardeninvesteringen in de overgang naar schonere energie lopen vertraging op. Eerder wilde Uniper tot 2030 hierin 8 miljard euro investeren, dat is nu 5 miljard euro geworden. Maar Uniper wil tot in de "vroege jaren 2030" wel de volledige 8 miljard euro in vergroening investeren.
Gasgestookte centrales
Het bedrijf blijft ook inzetten op gasgestookte elektriciteitscentrales. In Duitsland wil Uniper meedoen aan een aanbesteding voor de bouw van nieuwe gascentrales. In het Verenigd Koninkrijk heeft het bedrijf plannen voor de bouw van twee nieuwe gasgestookte centrales, waarvan de CO2 zou kunnen worden afgevangen.
In Nederland schortte het bedrijf een groot deel van zijn investeringen op, waaronder die in een groengasfabriek in Amsterdam. Uniper vindt het te onzeker hoe de energiemarkt van Nederland er in de toekomst uitziet, werd in mei bekend. De elektriciteitscentrales in Nederland blijven wel doordraaien.
Het bedrijf meldde een aanzienlijk lagere winst te hebben geboekt in het afgelopen halfjaar dan een jaar eerder. Uniper wil ook vierhonderd banen schrappen, deels door vertrekkende medewerkers niet te vervangen en een vrijwillige vertrekregeling.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Frits van Eerd is donderdag aanwezig in de rechtbank in Groningen, waar de rechter uitspraak doet in de zaak die tegen hem wordt gevoerd. De oud-Jumbo-topman wordt door het Openbaar Ministerie (OM) verdacht van omkoping, witwassen en valsheid in geschrifte.
24 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India is niet bereid om compromissen te sluiten over de landbouwsector in de handelsstrijd met de Verenigde Staten. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi donderdag. Modi reageerde op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de importheffingen op Indiase goederen te verhogen naar 50 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Moskou ging donderdag met ruim 4 procent omhoog. Ook de meeste beursgraadmeters in Europa veerden duidelijk op na de aankondiging dat Rusland en de Verenigde Staten afspraken hebben gemaakt over een ontmoeting tussen Donald Trump en Vladimir Poetin. Het overleg zou binnen enkele dagen plaatsvinden, maar de precieze planning zou nog niet vaststaan. Beleggers hopen dat de ontmoeting leidt tot een mogelijk einde aan de Russische oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een toenemende groep boeren probeert hun bedrijf alvast te verduurzamen ondanks de grote onzekerheid in het stikstofdossier. Rabobank stelde ruim twee jaar geleden 3 miljard euro beschikbaar om boeren te helpen verduurzamen. Van dat bedrag is nog steeds veel geld over, maar dit jaar ziet de bank wel een toename van de ondernemers die gebruikmaken van de financiering.
2 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering houdt een spoedvergadering over de hoge Amerikaanse importheffing van 39 procent op Zwitserse goederen. Die heffing is donderdag ingegaan en ligt hoger dan de heffing van 31 procent die de Amerikaanse president Donald Trump eerder had voorgesteld.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Japanse elektronicaconcern Sony heeft zijn winstvooruitzichten voor dit jaar verhoogd. De PlayStation-fabrikant wijst op sterke prestaties in zijn gameactiviteiten en een kleiner dan verwachte impact van de Amerikaanse importheffingen. Het totale aantal speeluren op PlayStation-consoles is in het afgelopen kwartaal gestegen vergeleken met het voorgaande jaar.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor een recordbedrag aan opdrachten liggen. De fabrikant van militair materieel zoals tankmunitie en gepantserde voertuigen had eind juni bestellingen ter waarde van 63 miljard euro binnen. Door de Russische inval in Oekraïne en de belofte van NAVO-landen om hun defensie-uitgaven fors te verhogen is er in Europa veel meer vraag naar wapentuig.
3 uur geleden