Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland ziet tekenen van vooruitgang in strijd tegen virus

Duitsland ziet tekenen van vooruitgang in strijd tegen virus

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De autoriteiten in Duitsland beginnen tekenen te zien dat het de goede kant opgaat met de strijd tegen het coronavirus. "De curve vlakt af", zei de topman van het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het Nederlandse RIVM.

Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het virus rondgaat, is inmiddels onder de 1 gezakt en staat op 0,89. Dat betekent dat iedere 100 besmette personen het virus overdragen aan 89 andere mensen. RKI-topman Lothar Wieler waarschuwde dat de situatie de komende weken toch weer kan verslechteren. Ziekenhuizen zouden dan tegen hun grenzen kunnen aanlopen.

Wieler riep zijn landgenoten op hun sociale contacten tot een minimum te beperken. Hij zei dat het dragen van mondkapjes en social distancing ook helpt verspreiding van het virus tegen te gaan. Dergelijke maatregelen blijven volgens hem ook nodig als er straks een vaccin is, omdat het tijd zal kosten om vaccinatiecampagnes uit te voeren.

Maatregelen blijven

Duitsland en veel andere Europese landen zien het aantal coronabesmettingen al weken hard stijgen. Het RKI maakte eerder op de dag melding van bijna 22.000 nieuwe coronagevallen. De Duitse autoriteiten registreerden afgelopen zomer vaak maar enkele honderden nieuwe coronabesmettingen per dag.

Minister van Volksgezondheid Jens Spahn zei eerder op de dag dat maatregelen tegen het coronavirus waarschijnlijk ook de komende maanden van kracht blijven, ook als het virus dan minder snel om zich heen grijpt. "Ik verwacht niet dat deze winter evenementen kunnen plaatsvinden met meer dan tien of vijftien mensen", zei de bewindsman tegen een Duitse omroep.

Meer uit Buitenland

Oekraïne bevestigt dat het controle verloor over zeedrone

KYIV (ANP/RTR) - De marine van Oekraïne heeft bevestigd dat een Oekraïense zeedrone naar Roemenië is gevaren. Het onbemande vaartuig zou op de Zwarte Zee van koers zijn geraakt door Russische elektronische oorlogsvoering.

28 minuten geleden
Arts Mette-Marit: toestand is verslechterd, het is gevaarlijk

OSLO (ANP) - De gezondheidstoestand van de Noorse kroonprinses Mette-Marit is het afgelopen jaar flink achteruitgegaan. Er is veel meer littekenweefsel in de longen gekomen en haar longfunctie is de afgelopen drie maanden flink teruggevallen. Tijdens een persconferentie noemde hoofdarts en longspecialist Are Holm van het Rikshospitalet de situatie "gevaarlijk".

29 minuten geleden
Libanese politicus: vertrek Hezbollah als Israël hetzelfde doet

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih ‌Berri ⁠zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.

1 uur geleden
Merz vindt dat EU bereidheid moet tonen voor uitbreiding

TIVAT (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt dat de Europese Unie "moet laten zien dat ze uit te breiden is en bereid is tot uitbreiding". Daar wil hij het over hebben op de top van de Europese Unie en de Westelijke Balkan in Montenegro.

1 uur geleden
Senaat VS keurt financiering immigratiebeleid Trump goed

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om ongeveer 70 miljard dollar (60 miljard euro) uit te trekken voor het immigratiebeleid van de regering-Trump. Het geld gaat volgens Amerikaanse media als The Hill en Politico onder meer naar diensten als vreemdelingenpolitie ICE en grensbewakingsdienst Border Patrol.

3 uur geleden
Commissie moet sms'jes Von der Leyen bewaren, zegt EU-ombudsvrouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet sms'jes die haar voorzitter Ursula von der Leyen uitwisselt met staatshoofden en regeringsleiders bewaren. Dat stelt de EU-ombudsvrouw Teresa Anjinho na een onderzoek naar een verwijderd sms'je van de Franse president Emmanuel Macron aan Von der Leyen.

3 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit op wachtlijst voor longtransplantatie

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit is op de wachtlijst geplaatst voor een longtransplantatie. Dat heeft het Noorse hof vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar arts is de ontwikkeling van haar chronische longziekte ernstig en is een transplantatie noodzakelijk.

4 uur geleden