Duitsland ziet tekenen van vooruitgang in strijd tegen virus
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De autoriteiten in Duitsland beginnen tekenen te zien dat het de goede kant opgaat met de strijd tegen het coronavirus. "De curve vlakt af", zei de topman van het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het Nederlandse RIVM.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het virus rondgaat, is inmiddels onder de 1 gezakt en staat op 0,89. Dat betekent dat iedere 100 besmette personen het virus overdragen aan 89 andere mensen. RKI-topman Lothar Wieler waarschuwde dat de situatie de komende weken toch weer kan verslechteren. Ziekenhuizen zouden dan tegen hun grenzen kunnen aanlopen.
Wieler riep zijn landgenoten op hun sociale contacten tot een minimum te beperken. Hij zei dat het dragen van mondkapjes en social distancing ook helpt verspreiding van het virus tegen te gaan. Dergelijke maatregelen blijven volgens hem ook nodig als er straks een vaccin is, omdat het tijd zal kosten om vaccinatiecampagnes uit te voeren.
Maatregelen blijven
Duitsland en veel andere Europese landen zien het aantal coronabesmettingen al weken hard stijgen. Het RKI maakte eerder op de dag melding van bijna 22.000 nieuwe coronagevallen. De Duitse autoriteiten registreerden afgelopen zomer vaak maar enkele honderden nieuwe coronabesmettingen per dag.
Minister van Volksgezondheid Jens Spahn zei eerder op de dag dat maatregelen tegen het coronavirus waarschijnlijk ook de komende maanden van kracht blijven, ook als het virus dan minder snel om zich heen grijpt. "Ik verwacht niet dat deze winter evenementen kunnen plaatsvinden met meer dan tien of vijftien mensen", zei de bewindsman tegen een Duitse omroep.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
8 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
10 uur geleden