Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politici vorig jaar 17 maal slachtoffer van fysiek geweld

Duitse politici vorig jaar 17 maal slachtoffer van fysiek geweld

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse politici hebben vorig jaar 17 maal lichamelijk letsel overgehouden aan fysiek geweld tegen hen, heeft het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdag bekendgemaakt. Eén van die gevallen betrof een poging tot moord. Het aantal misdrijven dat in Duitsland tegen politici wordt gepleegd, is fors gestegen als gevolg van de corona-epidemie, meldt het ministerie. Die misdrijven variëren van beledigingen en bedreigingen tot direct geweld.

In totaal werden er in de Bondsrepubliek maar liefst 2629 misdrijven tegen politici geregistreerd in 2020. In 2019 waren dat er nog 1674. In bijna de helft van de gevallen betrof het beledigingen. In bijna een zesde van de gevallen was er sprake van pogingen tot pressie en bedreigingen. In 228 gevallen werden eigendommen vernield en er werden 212 gevallen van haatzaaien geregistreerd. Er werd vorig jaar 78 keer geweld gepleegd tegen Duitse politici, waartoe het ministerie ook 48 gevallen van chantage rekent.

Zeker 374 van de strafbare feiten hadden te maken met de coronamaatregelen. Die hebber volgens het ministerie gezorgd voor "toegenomen protest en verzet tegen de staat en diens vertegenwoordigers, of zij die als politiek verantwoordelijk voor de beperkende maatregelen worden gezien".

Geweld tegen politici in Duitsland is de afgelopen jaren geregeld in de aandacht. In de deelstaat Hessen werd de regionale bestuurder Walter Lübcke in 2019 vermoord door een neonazi, die vorige week donderdag tot een levenslange celstraf werd veroordeeld.

In 2015 pleegde een 44-jarige man met een mes een moordaanslag op de toenmalige Keulse burgemeesterskandidaat Henriette Reker. Zij overleefde het steekincident en werd uiteindelijk tot burgemeester gekozen. Zowel de pleger van de aanslag op Lübcke als die van de aanslag op Reker was gemotiveerd door vreemdelingenhaat en het ruimhartige beleid ten opzichte van asielzoekers dat beide politici voorstonden.

Meer uit Buitenland

VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

11 minuten geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

3 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

3 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

5 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

5 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

5 uur geleden