Duitse politici vorig jaar 17 maal slachtoffer van fysiek geweld
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse politici hebben vorig jaar 17 maal lichamelijk letsel overgehouden aan fysiek geweld tegen hen, heeft het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdag bekendgemaakt. Eén van die gevallen betrof een poging tot moord. Het aantal misdrijven dat in Duitsland tegen politici wordt gepleegd, is fors gestegen als gevolg van de corona-epidemie, meldt het ministerie. Die misdrijven variëren van beledigingen en bedreigingen tot direct geweld.
In totaal werden er in de Bondsrepubliek maar liefst 2629 misdrijven tegen politici geregistreerd in 2020. In 2019 waren dat er nog 1674. In bijna de helft van de gevallen betrof het beledigingen. In bijna een zesde van de gevallen was er sprake van pogingen tot pressie en bedreigingen. In 228 gevallen werden eigendommen vernield en er werden 212 gevallen van haatzaaien geregistreerd. Er werd vorig jaar 78 keer geweld gepleegd tegen Duitse politici, waartoe het ministerie ook 48 gevallen van chantage rekent.
Zeker 374 van de strafbare feiten hadden te maken met de coronamaatregelen. Die hebber volgens het ministerie gezorgd voor "toegenomen protest en verzet tegen de staat en diens vertegenwoordigers, of zij die als politiek verantwoordelijk voor de beperkende maatregelen worden gezien".
Geweld tegen politici in Duitsland is de afgelopen jaren geregeld in de aandacht. In de deelstaat Hessen werd de regionale bestuurder Walter Lübcke in 2019 vermoord door een neonazi, die vorige week donderdag tot een levenslange celstraf werd veroordeeld.
In 2015 pleegde een 44-jarige man met een mes een moordaanslag op de toenmalige Keulse burgemeesterskandidaat Henriette Reker. Zij overleefde het steekincident en werd uiteindelijk tot burgemeester gekozen. Zowel de pleger van de aanslag op Lübcke als die van de aanslag op Reker was gemotiveerd door vreemdelingenhaat en het ruimhartige beleid ten opzichte van asielzoekers dat beide politici voorstonden.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
28 minuten geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
2 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".
4 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."
6 uur geledenSOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
8 uur geleden