Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Crisis in Britse levensmiddelensector door personeelstekorten'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Personeelstekorten dreigen deze zomer rampzalig uit te pakken voor de Britse levensmiddelensector. Slachthuizen, boerderijen, restaurants en andere bedrijven hebben volgens brancheorganisaties grote moeite om voldoende personeel te vinden. Dat heeft vooral te maken met de brexit en de coronapandemie.

De problemen zijn merkbaar op meerdere plaatsen in de voedselketen. Boerderijen hebben onvoldoende mankracht om voedsel te produceren en er is een 'catastrofaal' tekort aan chauffeurs die supermarkten moeten bevoorraden. Dat is vooral problematisch omdat groenten en fruit maar beperkt houdbaar zijn.

Boerenorganisatie National Farmers Union zegt dat tuinbouwers nog 40.000 seizoensarbeiders zoeken. Restaurants, hotels, cafés en vergelijkbare zaken namen tijdens de pandemie afscheid van 330.000 medewerkers. Nu worden volgens brancheorganisatie UKHospitality weer 188.000 medewerkers gezocht, zoals koks, uitsmijters en obers.

Brexit

Die personeelstekorten hebben tot gevolg dat sommige restaurants bijvoorbeeld geen lunch meer aanbieden. In supermarkten blijven de schappen soms leeg, waarschuwt de Cold Chain Federation, een belangenorganisatie voor ondernemingen in de koelingsbranche.

De problemen hebben deels te maken met de brexit, het Britse vertrek uit de Europese Unie. Daardoor blijven medewerkers uit lagelonenlanden in de EU weg. Ook vertrokken duizenden EU-burgers tijdens de pandemie uit het Verenigd Koninkrijk.

"De hele voedselsector heeft het zwaar", bevestigt topman Nick Allen van de British Meat Processors Association, die vleesproducenten vertegenwoordigt. "We zijn wanhopig. Het lijkt alsof we op een muur afgaan."

Meer uit Financieel

Ook veel geschrapte vluchten op Franse luchthavens

PARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.

8 minuten geleden
KLM waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als medewerkers

AMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.

32 minuten geleden
Von der Leyen doet voorstel voor landbouwbudget in Mercosur-week

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt voor om in de aankomende meerjarenbegroting (2028-2034) een groter deel van het landbouwbudget eerder beschikbaar te stellen. Dat schrijft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een brief aan de lidstaten en het Europees Parlement. Ze doet het voorstel in een belangrijke week voor een vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen.

47 minuten geleden
Dow-Jonesindex licht lager op Wall Street na nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP) - Wall Street liet dinsdag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau bereikte. Op de beursvloeren wordt vooral uitgekeken naar nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die later deze week verschijnen.

50 minuten geleden
Schiphol: gestrande reizigers, ga naar huis

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol adviseert reizigers met geannuleerde vluchten naar huis te gaan. Het is erg druk in de terminals van de luchthaven. "Reizigers krijgen vanzelf een bericht van de luchtvaartmaatschappij als de situatie rond hun vlucht verandert", aldus een woordvoerder.

53 minuten geleden
Aantal geannuleerde vluchten op Schiphol opgelopen naar 600

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal geschrapte vluchten op Schiphol is opgelopen tot zeshonderd, meldt de luchthaven in een update. Eerder op de dag meldde Schiphol al dat vierhonderd vluchten niet konden doorgaan als gevolg van het winterse weer en de sneeuwval. Schiphol adviseert reizigers de actuele vluchtinformatie in de gaten te houden voordat ze naar het vliegveld gaan.

1 uur geleden
Verkoop van elektrische auto's vertraagt naar verwachting in 2026

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde groei in de verkoop van elektrische auto's vertraagt dit jaar naar verwachting. Dit komt doordat China subsidies afbouwt, Europa twijfelt over het uitfaseren van verbrandingsmotoren, en Amerikaanse fabrikanten en beleidsmakers hun plannen voor elektrische auto's bijstellen.

2 uur geleden