Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woensdagochtend geen treinverkeer door staking

Woensdagochtend geen treinverkeer door staking

UTRECHT (ANP) - De NS bevestigt dat door de staking van FNV woensdagochtend geen treinen rijden tussen 04.00 en 08.00 uur. Daarna moet de dienstregeling weer worden opgestart en kunnen ritten de rest van de ochtend ook anders lopen dan reizigers gewend zijn, waarschuwt NS.

Ook werknemers van bus-, tram- en metrovervoer staken. Treinvervangend vervoer aanbieden is niet mogelijk, omdat hiervoor niet genoeg bussen in het hele land zijn, aldus NS. Reizigers krijgen geen vergoeding van NS als ze ander vervoer nodig hebben, omdat die alleen wordt uitgekeerd als NS-personeel de hele dag staakt. FNV had al gewaarschuwd dat mogelijk in het hele land geen NS-treinen zouden rijden. De bond zegt dat andere vervoerders ook niet rijden.

Vervoerder Arriva zegt nog niet te weten wat de impact van de staking wordt. Dat hangt af van hoeveel werknemers besluiten aan de staking mee te doen, stelt een woordvoerder. "We rijden wat we kunnen rijden." Arriva, dat in zeven provincies actief is, verwacht vanaf 08.30 uur in elk geval weer volgens dienstregeling te rijden.

RET

RET, het openbaar vervoerbedrijf in regio Rotterdam, laat weten tot 08.00 uur niet te rijden. Daarna wordt de dienstregeling opgestart en kan het tot 11.00 uur duren voordat alles weer normaal rijdt, stelt een woordvoerster. Het Amsterdamse GVB start ook na 08.00 uur met rijden. Reizigers moeten rekening houden met een afwijkende en minder voorspelbare dienstregeling. De Amsterdamse vervoerder raadt aan om een reis tot na de ochtend uit te stellen.

Een woordvoerster van Transdev, dat bekend is van onder meer Connexxion, U-OV en Breng, zegt dat het bedrijf "druk in vergadering" is over de dienstregeling op de stakingsdag.

Airportsprinter en Eurostar

De Airportsprinter tussen Amsterdam Centraal, Schiphol en Hoofddorp en de Eurostar naar Londen en Parijs voor reizigers met een reservering rijden wel tijdens de staking.

De staking richt zich "tegen kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid", kondigde FNV al aan. Het gaat om het versneld verhogen van de AOW-leeftijd, het inkorten van de WW en het versoberen van de WIA, de uitkering voor langdurig zieken.

Meer uit Binnenland

Meisje uit Meerstad verdacht van dubbele moord op haar ouders

MEERSTAD (ANP) - Het meisje uit het Groningse Meerstad dat donderdagochtend werd aangehouden na de dood van haar ouders, wordt verdacht van dubbele moord. Ze is 15 jaar oud. Het Openbaar Ministerie meldt dat het meisje is voorgeleid bij de rechter-commissaris. Die heeft bepaald dat ze nog zeker veertien dagen blijft vastzitten.

40 minuten geleden
OM eist in hoger beroep fors lagere straffen voor 'tattookillers'

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in hoger beroep fors lagere celstraffen geëist tegen verdachten van de moord op Onno Kuut in 2009. De rechtbank sprak de vier in 2020 vrij, na een eis van levenslang. Het OM ging hiertegen in hoger beroep.

1 uur geleden
Celstraf voor verkrachting minderjarige tijdens Koningsdag Arnhem

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag een 27-jarige man uit Almere veroordeeld voor het verkrachten van een 15-jarig meisje in een mobiel toilet. Dat gebeurde vorig jaar tijdens Koningsdag in het centrum van Arnhem. De man krijgt een gevangenisstraf van 28 maanden, waarvan twaalf maanden voorwaardelijk. De rechtbank legde de Almeerder ook een contactverbod op van drie jaar.

2 uur geleden
Hoogste temperatuur ooit gemeten in Nederland op 19 juni

DE BILT (ANP) - In Ell steeg de temperatuur vrijdag tot 34,0 graden. Niet eerder werd op 19 juni zo'n hoge temperatuur gemeten in ons land, meldt Weeronline. Het vorige warmterecord voor 19 juni werd gemeten in 2000. Toen steeg het kwik tot 33,9, ook in de Limburgse plaats Ell.

2 uur geleden
Verdachte bedreiging school Kampen aangehouden

KAMPEN (ANP) - De politie heeft een man aangehouden die verdacht wordt van het uiten van bedreigingen aan de Prisma-school in Kampen, een school voor speciaal onderwijs. De man is opgepakt in zijn woonplaats in de gemeente Oldambt en wordt verhoord, meldt de politie.

3 uur geleden
Na mijnenjager ook Nederlands fregat richting Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Het luchtverdedigings- en commandofregat Zr.Ms. De Ruyter krijgt mogelijk een rol bij het openhouden van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart. Vooruitlopend op die mogelijke inzet vaart het schip vanuit Zuidoost-Azië alvast richting de regio. Dat meldt minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Zij benadrukt dat het kabinet nog geen besluit heeft genomen over de inzet. Eerder werd al een mijnenjager richting het Midden-Oosten gestuurd.

3 uur geleden
Inspecteur: ziekenhuis kan in pandemie code zwart hebben ervaren

DEN HAAG (ANP) - Voormalig hoofdinspecteur en inspecteur-generaal van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd Marina Eckenhausen spreekt het niet tegen dat ziekenhuizen tijdens de coronacrisis code zwart hebben ervaren. Ze benadrukte tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona dat er echter geen sprake is geweest van code zwart.

4 uur geleden