Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chip- en techbedrijven grootste dalers in licht lagere AEX

Chip- en techbedrijven grootste dalers in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag licht omlaag door stevige koersverliezen van de chip- en techbedrijven. De vrees dat de centrale banken de rentetarieven verder gaan verhogen om de inflatie te bestrijden zorgde voor verkoopdruk op de beurzen. Hogere rentes zijn slecht nieuws voor aandelen en vooral ongunstig voor de snelgroeiende tech- en chipbedrijven.

Beleggers reageerden ook op het nieuwste inflatiecijfer van de eurozone. De inflatie in het eurogebied koelde in februari iets af tot 8,5 procent, maar viel hoger uit dan gehoopt. Vooral de prijzen voor eten en drinken, alcohol en tabak blijven hard stijgen. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen van energie en voeding niet zijn meegenomen, kwam in februari zelfs uit op een nieuw recordniveau van 5,6 procent. De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente daardoor verder moeten verhogen om de inflatie te bestrijden.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de min op 746,58 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 1012,07 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 0,4 procent.

Chipbedrijven

De chipbedrijven ASML en Besi waren de grootste dalers in de AEX, met minnen tot 2,2 procent. Ook branchegenoot ASMI (min 1,5 procent) zette de daling voort. Het chipbedrijf zakte een dag eerder al 6 procent na tegenvallende verwachtingen voor dit jaar. Techinvesteerder Prosus verloor 1,7 procent. Uitzender Randstad was koploper met een winst van dik 1 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield (min 0,5 procent) liet weten goedkeuring te hebben gekregen van beursuitbater Euronext om de notering van de aandelen in Amsterdam te schrappen. Het vastgoedconcern zal daardoor vanaf 9 maart niet langer deel uitmaken van de AEX-index, maar blijft wel in de Franse CAC40-index. De laatste handelsdag in Amsterdam is op 27 april.

Ebusco

Ebusco steeg 1 procent. De fabrikant van elektrische bussen heeft in Zweden een opdracht gekregen voor 23 bussen. Ook bevat het contract met het Zweedse Svealandstrafiken een optie voor de aanschaf van nog eens 41 bussen.

In Brussel verloor AB InBev dik 1 procent. De grootste brouwer ter wereld, bekend van merken als Jupiler, Corona en Leffe, verkocht afgelopen jaar meer bier en zag de omzet stijgen. Wel daalde het volume in het vierde kwartaal onverwacht. Ook de verwachtingen voor dit jaar vielen tegen. Concurrent Heineken won 0,7 procent in Amsterdam. In Frankfurt zakte het Duitse chemiebedrijf Covestro 5,5 procent na tegenvallende resultaten.

De euro was 1,0616 dollar waard, tegenover 1,0675 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 78,31 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 84,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

2 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

4 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

5 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

7 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

7 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

9 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

9 uur geleden