Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Limburg: kijk in formatie extra naar industrie en Chemelot

Limburg: kijk in formatie extra naar industrie en Chemelot

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg roept informateur Sybrand Buma en de formerende politieke partijen op extra aandacht te besteden aan de industrie en de toekomst van chemiecomplex Chemelot. Volgens de provincie komen steeds meer bedrijven op het terrein in de knel, onder meer door hoge energiekosten en omdat het ze moeilijk lukt te verduurzamen. "Op Chemelot is het wat dat betreft echt één voor twaalf, dus hoogste tijd om als rijksoverheid van goede plannen naar daadkrachtige actie te komen", stelt de provincie mede namens Limburgse gemeenten, werkgevers en Chemelot zelf.

Limburg stelt dat investeren in verduurzaming op dit moment niet loont voor bedrijven op Chemelot, onder meer door extra heffingen op CO2-uitstoot. Volgens de provincie zijn die kosten "10 kilometer verderop" over de grens een stuk lager en dreigt het scenario waarin bedrijven daardoor omvallen of vertrekken. Onlangs kondigde chemieconcern Fibrant aan fabrieken op Chemelot te sluiten, onder meer door hoge productiekosten. Het nieuwe kabinet zou de energieprijzen omlaag moeten brengen en afspraken met bedrijven op Chemelot moeten maken om ze te helpen vergroenen, vindt de provincie.

Limburg benadrukt dat het complex bij Sittard en Geleen ook buiten Limburg en Nederland een belangrijke industriële speler is. "Waar de wereldeconomie onder druk staat en geopolitieke spanningen toenemen, groeit het belang voor ons land om zelf te kunnen blijven beschikken over mogelijkheden om (chemische) basismaterialen te produceren en deze tot concrete toepassingen te kunnen verwerken." Op het terrein werken 8000 mensen en indirect 25.000, aldus Limburg. De provincie onderzoekt hoe ze de grond onder het complex in bezit kan krijgen, onder meer zodat er meer grip komt op vergroeningsmaatregelen.

Meer uit Politiek

Eerdmans en Stoffer sceptisch na positieve geluiden PRO en Volt

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.

15 uur geleden
Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

16 uur geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

18 uur geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

18 uur geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

20 uur geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

1 dag geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

1 dag geleden