China en Rusland versterken samenwerking Afghanistan
PEKING (ANP/RTR) - De leiders van China en Rusland hebben via de telefoon gesproken over de situatie in Afghanistan. Het ging onder meer over de samenwerking tussen de twee landen en het versterken daarvan.
Naast Rusland wil China ook met andere landen de communicatie versterken als het gaat om Afghanistan. President Xi Jinping riep in het gesprek met zijn Russische collega Vladimir Poetin op tot de bouw van een "open en inclusieve" politieke structuur door alle partijen in Afghanistan. Ook wil hij dat ze afstand nemen van terroristische organisaties.
Xi herhaalde ook dat China zich niet wil mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Afghanistan en de onafhankelijkheid en soevereiniteit van het land respecteert, aldus de krant China's People Daily.
Poetin zou hebben laten weten de standpunten en belangen van China in Afghanistan te delen en dat hij bereid is met China samen te werken om "te voorkomen dat buitenlandse troepen zich in Afghanistan mengen". Ook wil hij met China actie ondernemen tegen dreigingen van terrorisme en drugshandel uit Afghanistan, aldus het Kremlin.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
1 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
2 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
6 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
7 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
8 uur geleden