Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China en Rusland versterken samenwerking Afghanistan

China en Rusland versterken samenwerking Afghanistan

PEKING (ANP/RTR) - De leiders van China en Rusland hebben via de telefoon gesproken over de situatie in Afghanistan. Het ging onder meer over de samenwerking tussen de twee landen en het versterken daarvan.

Naast Rusland wil China ook met andere landen de communicatie versterken als het gaat om Afghanistan. President Xi Jinping riep in het gesprek met zijn Russische collega Vladimir Poetin op tot de bouw van een "open en inclusieve" politieke structuur door alle partijen in Afghanistan. Ook wil hij dat ze afstand nemen van terroristische organisaties.

Xi herhaalde ook dat China zich niet wil mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Afghanistan en de onafhankelijkheid en soevereiniteit van het land respecteert, aldus de krant China's People Daily.

Poetin zou hebben laten weten de standpunten en belangen van China in Afghanistan te delen en dat hij bereid is met China samen te werken om "te voorkomen dat buitenlandse troepen zich in Afghanistan mengen". Ook wil hij met China actie ondernemen tegen dreigingen van terrorisme en drugshandel uit Afghanistan, aldus het Kremlin.

Meer uit Buitenland

Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

2 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

2 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

3 uur geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

4 uur geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

4 uur geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

4 uur geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

4 uur geleden