
Burberry trekt jongeren dankzij leren tassen en Kendall Jenner
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft in het tweede kwartaal een flinke omzetstijging geboekt. De strategie van het bedrijf om jongeren te trekken door onder meer influencer Kendall Jenner en muzikante FKA Twigs in reclames in te zetten, hielp daarbij. Ook de nieuwe lederwarentak van het bedrijf, die onder meer handtassen maakt, is succesvol.
Burberry zag de vergelijkbare verkopen, waarbij zaken als koersverschillen niet worden meegerekend, met 90 procent toenemen. Vorig jaar hadden modehuizen in het tweede kwartaal last van de coronacrisis. Daarna kwam echter al snel herstel, vooral in Aziƫ waar het normale leven sneller hervat kon worden dan in de Verenigde Staten en Europa.
Onder topman Marco Gobbetti heeft Burberry minder aanbiedingen om zo een exclusiever imago te krijgen. Het bedrijf, bekend van de regenjassen en het ruitjespatroon, meldde in de maanden april tot en met juni ook meer producten te hebben verkocht voor de volledige prijs, wat de winst ten goede komt.
Gobbetti vertrekt aan het einde van dit jaar naar het Italiaanse modehuis Salvatore Ferragamo. Burberry heeft nog geen opvolger gepresenteerd. Bovendien gaan er hardnekkige geruchten dat creatief directeur Riccardo Tisci van het Britse merk Gobbetti zou kunnen volgen, wat voor meer onzekerheid zou zorgen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".
15 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper neemt voor 15,7 miljard euro Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's over. Dat maakten de twee bedrijven maandag gezamenlijk bekend, nadat eerder al door zakenmedia was bericht over de overname.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft onlinebank bunq een boete van 2,6 miljoen euro opgelegd om ernstige tekortkomingen bij zijn aanpak om witwassen te voorkomen. Volgens de toezichthouder gaf bunq in vier klantdossiers onvoldoende opvolging aan signalen en onregelmatigheden, waardoor witwasrisico's niet of niet tijdig werden gezien.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper wil Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's overnemen voor een bedrag van ongeveer 18 miljard dollar, omgerekend 15,4 miljard euro. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB roept het kabinet op om de accijnzen voor benzine niet langer te laten meestijgen met de inflatie. Mede door deze zogeheten indexatie dreigt tanken na de jaarwisseling een stuk duurder te worden. ANWB-bestuursvoorzitter Marga de Jager stelt dat de extra lastenverzwaring "autorijden onnodig duur" maakt en de betaalbaarheid van rijden onder druk zet.
4 uur geleden