Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse banken stijgen op Londense beurs na opheffen dividendban

Britse banken stijgen op Londense beurs na opheffen dividendban

AMSTERDAM (ANP) - De Britse banken werden dinsdag hoger gezet op de beurs in Londen. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de Bank of England de dividendbeperkingen voor banken heeft opgeheven. De Europese aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien, waarbij de koersuitslagen beperkt bleven. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de resultaten van Goldman Sachs en JPMorgan Chase. De kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken, die later op de dag naar buiten komen, geven het startsein voor het cijferseizoen op Wall Street.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 740,69 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1058,08 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen won 0,2 procent. De Britse winkelverkopen stegen in het tweede kwartaal in het hoogste tempo ooit, dankzij de versoepelde coronamaatregelen in het Verenigd Koninkrijk.

Barclays en HSBC wonnen tot 1,8 procent. De Britse banken mogen weer winst uitkeren aan hun aandeelhouders. Daarnaast eindigen per direct de speciale coronabeperkingen op de hoogte van het dividend. Net als toezichthouders in de eurozone en de Verenigde Staten legde de Britse centrale bank kredietverstrekkers min of meer een verbod op om dividend uit te keren. Op die manier zouden banken genoeg kapitaal in kas houden om extreme economische schokken aan te kunnen tijdens de coronapandemie.

Prosus

In de AEX ging techinvesteerder Prosus op kop met een winst van 2 procent. Olie- en gasconcern Shell won 1,1 procent na een adviesverhoging door Barclays. Zorgtechnologiebedrijf Philips sloot de rij met een min van 1,2 procent. ING daalde 0,1 procent. De bank verkoopt zijn consumentenactiviteiten in Oostenrijk aan bank99, een dochter van Österreichische Post. ING maakte in maart al bekend te willen vertrekken van de Oostenrijkse consumentenmarkt.

In de MidKap won Vopak 0,2 procent. Het tankopslagbedrijf gaat samenwerken met branchegenoot Aegis bij de opslag van LPG en chemicaliën in India. Het samenwerkingsverband Aegis Vopak Terminals wordt een van de grootste onafhankelijke tankopslagbedrijven in India.

Swatch

In Zürich steeg Swatch bijna 2 procent. Het Zwitserse horlogebedrijf keerde in de eerste jaarhelft weer terug naar winst dankzij een herstel van de verkopen. Nokia klom 5 procent in Helsinki. Het Finse netwerkconcern verwacht zijn winstverwachting voor dit jaar op te schroeven dankzij een sterk tweede kwartaal. Nokia maakt op 29 juli de resultaten bekend.

De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,1856 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 74,36 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 75,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

33 minuten geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

1 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

3 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

4 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

5 uur geleden