Boeing gaat minder Dreamliners leveren wegens mankement
SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing gaat dit jaar veel minder 787 Dreamliners leveren dan voorzien. Op maandag (lokale tijd) maakte de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA bekend dat nog niet geleverde Boeing 787 Dreamliners een nieuw mankement vertonen.
De vliegtuigbouwer voorspelt nu dit jaar minder dan de helft van de ongeveer honderd toestellen in zijn inventaris af te leveren in plaats van de "overgrote meerderheid". Boeing gaat de problemen oplossen voordat de toestellen de fabriek verlaten, aldus de FAA.
Volgens de luchtvaartautoriteit zit de nieuw ontdekte fabricatiefout in de buurt van de neus van bepaalde toestellen van het 787-type. Het zou aan het licht zijn gekomen tijdens inspecties die zijn vereist door de FAA. Op basis van beschikbare data bekijkt de autoriteit of toestellen die al vliegen ook moeten worden aangepast. De FAA en Boeing laten weten dat de fabricagefout geen gevaar heeft opgeleverd voor de vliegveiligheid.
Boeing stopte eind mei al met het leveren van de toestellen in verband met de technische problemen. Het is het zoveelste probleem dat speelt bij de 787 Dreamliner. De leveringen waren net weer begonnen na een onderbreking van vijf maanden vanwege elektrische en andere problemen die sinds eind 2020 speelden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
25 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
2 uur geleden