Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bodemonderzoeker Fugro kondigt ontslagen aan in Nederland

Bodemonderzoeker Fugro kondigt ontslagen aan in Nederland

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro gaat in Nederland werknemers ontslaan als gevolg van de coronacrisis. Het bedrijf is voor een aanzienlijk deel afhankelijk van klanten in de olie- en gassector, die door gekelderde prijzen hun uitgaven flink terugdringen. Fugro wil zijn personeelsbestand daarom tot maximaal 10 procent laten inkrimpen om kosten te besparen.

Dit leidt in Nederland "zo goed als zeker" tot gedwongen ontslagen met een sociaal plan, zegt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hoeveel ontslagen er zullen vallen, kon hij nog niet zeggen. Fugro heeft in Nederland zo'n 1350 medewerkers. Wereldwijd zijn dat er ruim 10.000.

Door de coronacrisis zag Fugro het operationele verlies in het eerste kwartaal oplopen tot 26,5 miljoen euro. Een jaar eerder was dit resultaat nog 19,4 miljoen euro negatief. De omzet steeg op jaarbasis met 0,8 procent tot 358,4 miljoen euro. In het lopende kwartaal verwacht het bedrijf meer problemen door de malaise in de olie-industrie.

Vacaturestop

Fugro heeft meer maatregelen genomen om aan alle kanten op kosten te besparen. Zo geldt een vacaturestop, worden salarissen niet verhoogd en wordt er gesneden in beloningen voor leidinggevenden. Fugro is ook in gesprek met verschillende overheden voor steun, zoals compensatie in loonkosten of uitstel van betalingen.

Heine erkent dat gesprekken over looncompensatie in Nederland lastig zijn in combinatie met ontslagen. De overheid eist dat bedrijven die gebruikmaken van de zogeheten NOW-regeling geen personeel op straat zetten. "Dat kan betekenen dat gesprekken over overheidssteun stagneren", aldus Heine. "Overheidssteun kan maar tijdelijk ondersteuning beiden, maar zorgt niet voor een totale oplossing voor het bedrijf."

Meer uit Financieel

Zwitserse maker zakenjets schort levering aan VS op om heffingen

STANS (ANP/RTR) - De Zwitserse vliegtuigfabrikant Pilatus heeft de leveringen van zijn zakenjets PC-12 en PC-24 aan de Verenigde Staten opgeschort. Volgens het bedrijf zorgen de forse nieuwe Amerikaanse importheffingen, die voor Zwitserland wel 39 procent bedragen, voor een "aanzienlijk concurrentienadeel".

17 minuten geleden
Trump breidt lijst mogelijke opvolgers Powell uit, meldt WSJ

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het team van de Amerikaanse president Donald Trump wil meer kandidaten toevoegen aan de lijst van mogelijke opvolgers van de huidige voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell. Daarmee zouden er nu zo'n tien mensen op de lijst staan. Dit melden ambtenaren aan The Wall Street Journal (WSJ).

10 uur geleden
Nasdaq stijgt naar nieuwe recordstand om optimisme renteverlaging

NEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.

11 uur geleden
WTO verhoogt verwachtingen goederenhandel wereldwijd om import VS

GENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) heeft de verwachtingen voor de wereldwijde goederenhandel voor dit jaar verhoogd. Dat komt vooral doordat de Verenigde Staten in het eerste kwartaal veel meer goederen hadden geïmporteerd, in aanloop naar de aangekondigde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.

12 uur geleden
Bloomberg: VS helderen 'desinformatie' goudheffing binnenkort op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis wil binnenkort een decreet uitvaardigen om "desinformatie" over plannen voor importheffingen op goud op te helderen. Dit meldt onder meer persbureau Bloomberg op basis van een anonieme ambtenaar.

12 uur geleden
WSJ: regering VS bereidt beursgang hypotheekverstrekkers voor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.

12 uur geleden
Noorwegen wil nieuwe boorvergunningen voor olie en gas verlenen

OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen bereidt een nieuwe ronde vergunningen voor boringen naar olie en aardgas bij de Noorse kust voor. Dit meldt de Noorse minister van Energie vrijdag. Het is de eerste aanbieding van nieuwe boorvergunningen in onontgonnen gebieden sinds 2021.

12 uur geleden