Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: wereldwijde cacaocrisis lijkt richting einde te gaan

Bloomberg: wereldwijde cacaocrisis lijkt richting einde te gaan

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde cacaocrisis lijkt richting een einde te gaan, nu betere oogsten in Zuid-Amerika en een afnemende vraag voor het tweede jaar op rij voor een cacao-overschot lijken te zorgen. Dat concludeert persbureau Bloomberg na gesprekken met analisten en handelaren.

Volgens de dertien deskundigen die Bloomberg sprak overtreft de productie in het nieuwe seizoen, dat volgende maand begint, de consumptie naar verwachting met 186.000 ton. Daarmee zou het overschot ruim twee keer zo groot zijn als dit seizoen. Dit moet helpen wereldwijde voorraden aan te vullen die waren uitgeput na opeenvolgende slechte oogsten in West-Afrika.

De afgelopen jaren verviervoudigde de cacaoprijs nog ruimschoots op de handelsmarkt in New York. Chocoladefabrikanten reageerden door chocola flink duurder te maken. Hoewel de cacaoprijs historisch gezien nog steeds hoog is, is deze dit jaar alweer stevig gedaald doordat consumenten minder chocola zijn gaan kopen en chocolatiers hun recepten aanpasten.

Ongunstig weer

"De verwachting is dat de prijzen op korte en middellange termijn zullen dalen", heeft een kenner bij Rabobank tegen Bloomberg gezegd over de prijs van cacao. Wat dit precies betekent voor de prijs van chocola in de winkel, is onduidelijk. Mogelijk gaat de prijs daarvan komende tijd minder hard omhoog.

Volgens Bloomberg heeft de productie in grote cacaolanden in West-Afrika nog wel moeite om te herstellen. Dat komt door ongunstig weer, verouderde bomen en de verspreiding van gewasziekten. Daarmee blijven er risico's boven de markt hangen.

Meer uit Financieel

Airbnb verhoogt verwachtingen nogmaals, mede door Gen Z-boekers

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.

5 uur geleden
Grootste verliesdag van 2026 op Wall Street door techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.

6 uur geleden
Waarde bitcoin flink omlaag door techuitverkoop op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.

6 uur geleden
Vermogen Musk teert in door koersval techbedrijven op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.

7 uur geleden
Nog twee jaar celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.

8 uur geleden
Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.

9 uur geleden
Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

10 uur geleden