Waarde bitcoin flink omlaag door techuitverkoop op Wall Street
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
De forse koersverliezen op de aandelenmarkten in New York zijn een gevolg van de Democratische overwinning bij de midtermverkiezingen. Veel beleggers denken dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres kan leiden tot strengere regels voor de sector voor kunstmatige intelligentie (AI). Techgraadmeter Nasdaq speelde tussentijds zo'n 5 procent kwijt.
Cryptomunten kampten door de recente cryptohack bij cryptobeurs Binance, waarbij miljarden werden buitgemaakt, al met afnemende belangstelling van particuliere beleggers. De onrust op de aandelenmarkt komt daar nog eens bovenop, ondanks een daling van de Amerikaanse rente op staatsobligaties. Dat laatste zou speculatieve beleggingen normaal gesproken juist kunnen steunen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
2 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
4 uur geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
5 uur geleden