Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank versnelt hulp aan Argentinië

Wereldbank versnelt hulp aan Argentinië

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank verleent Argentinië sneller financiële hulp, maakt het instituut uit Washington bekend. De bank voor ontwikkelingssamenwerking wil de komende maanden 4 miljard dollar inzetten voor het Zuid-Amerikaanse land, dat kampt met een snelle waardedaling van de nationale munt en staatsobligaties.

Het gaat om een combinatie van publieke financiering en steun voor investeringen door de private sector, meldt de Wereldbank. De hulp is vooral gericht op de mijnbouw, kritieke mineralen en toerisme.

De miljarden zijn onderdeel van een in april toegezegd hulppakket van 12 miljard dollar van de Wereldbank. Dat werd naast een lening van het Internationaal Monetair Fonds van 20 miljard dollar aangekondigd.

Bondgenoten

Het nieuws komt een dag nadat de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, zijn hulp had aangeboden aan Argentinië. De uiterst rechtse president van Argentinië, Javier Milei, wordt gezien als een bondgenoot van de Amerikaanse president Donald Trump.

Bessent verklaarde op X dat zijn ministerie "klaarstaat om te doen wat nodig is binnen zijn mandaat om Argentinië te steunen". Hij zei onder andere dat aankopen van de Argentijnse peso of schuldpapieren van de overheid tot de mogelijkheden behoren.

Verklaring

Die verklaring had effect op de financiële markten. De peso steeg en de rente op staatsobligaties van Argentinië daalde.

Milei sneed als zelfbenoemde anarchokapitalist flink in de Argentijnse overheidsuitgaven en wist de torenhoge inflatie te beteugelen. Maar economen wijzen er onder andere in zakenkrant Financial Times op dat hij daarbij de peso kunstmatig duur houdt, wat de economie afremt en de export belemmert.

Meer uit Financieel

Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 31 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau sinds 1995. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie in het land, die door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten is gestegen, bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

3 minuten geleden
Import Nederland uit Golfregio daalt met meer dan de helft

DEN HAAG (ANP) - Door de sluiting van de Straat van Hormuz was de invoerwaarde van goederen die Nederland uit zeven Golfstaten importeerde in april lager. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De straat werd gesloten als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De handel nam daardoor met 55 procent af ten opzichte van het maandgemiddelde van 2025.

59 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na aankondiging akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat de Verenigde Staten en Iran een overeenkomst hebben bereikt over het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. De Dow-Jonesindex steeg naar de hoogste slotstand ooit.

8 uur geleden
EU-landen en EP eens over herziening rechten vliegtuigpassagiers

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - Het Europees Parlement en de EU-landen hebben maandag overeenstemming bereikt over een herziening van de regels voor de rechten van luchtvaartpassagiers in het landenblok. Passagiers houden hun recht op compensatie als ze drie uur vertraging oplopen. Ook moeten luchtvaartmaatschappijen hun ticketprijzen transparanter weergeven.

8 uur geleden
Rolls-Royce bouwt eerste nieuwe kernreactoren Zweden in 40 jaar

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce gaat drie kleine kernreactoren bouwen in het zuidwesten van Zweden. Dat maakte het Zweedse energieconcern Vattenfall, dat Rolls-Royce hiervoor heeft geselecteerd, maandag bekend. Het is volgens beide bedrijven voor het eerst in ruim veertig jaar dat het land nieuwe kernreactoren krijgt.

13 uur geleden
AEX eindigt lager, Shell bij dalers na lagere olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met een verlies de handel uitgegaan. Zwaargewicht Shell stond bij de dalers door een forse daling van de olieprijzen.

13 uur geleden
Reuters: Tesla misleidde RDW voor toestemming zelfrijdende auto's

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft statistieken rond veiligheidsclaims mooier voorgedaan dan ze waren om goedkeuring te krijgen voor zelfrijdende auto's op de weg in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van persbureau Reuters. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is daarmee volgens de onderzoekers misleid.

14 uur geleden