Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BNNVARA-programma over salarissen veroorzaakt rumoer op Curaçao

BNNVARA-programma over salarissen veroorzaakt rumoer op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is commotie ontstaan over het salaris van de directeur van de Centrale Bank van Curaçao en Sint Maarten (CBCS) na een uitzending van het Nederlandse tv-programma Wat Verdien Je van BNNVARA. Volgens CBCS is er echter sprake van "onjuiste informatie".

In het programma werden woensdag quizvragen gesteld over salarissen van mensen die werken in het openbaar bestuur. Daarbij werd gesproken over het salaris van de directeur van De Nederlandsche Bank (DNB), maar ook over het salaris van directeur Richard Doornbosch van de CBCS. Volgens het programma verdient Doornbosch 460.000 euro per jaar, daarmee verdient hij meer dan DNB-directeur Klaas Knot.

De bank laat in een persbericht weten "dat het salaris van haar Raad van Bestuur ruim ligt onder dat van de directie van De Nederlandsche Bank". Ze gaan de makers van Wat Verdien Je hierover schriftelijk informeren en er op wijzen "dat zij incorrecte informatie hebben verschaft, die onnodig heeft geleid tot consternatie binnen de Curaçaose gemeenschap". Wat de directeur wel verdient, wordt vanwege privacyregels niet bekendgemaakt.

Verontwaardiging

Op het eiland werd direct schande gesproken over het vermeende hoge salaris van Doornbosch, een Nederlandse monetair econoom die werkte bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington voordat hij vorig jaar directeur van de CBCS werd. In lokale nieuwsprogramma’s werd de vraag gesteld hoe het kan dat ambtenaren geen vakantiegeld krijgen, maar een bankdirecteur wel zo'n hoog salaris.

Ook werd afgevraagd waarom er geen Antilliaanse econoom geschikt is bevonden voor de functie en in de media werd gesteld dat Doornbosch een veel hoger salaris krijgt dan zijn voorganger, de Curaçaoënaar Emsley Tromp, die 26 jaar de bank leidde.

Meer uit Buitenland

VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

1 uur geleden
Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

2 uur geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

2 uur geleden
Amnesty: propaganda overheerst in Russisch onderwijs

LONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.

3 uur geleden
Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

10 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

12 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

15 uur geleden