Nieuwe Nederlandse aanbieder voor treinreizen naar Berlijn
BREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.
Vorig jaar leek het project nog te mislukken, omdat er geen financiers waren die de aankoop van tweedehandstreinen mogelijk wilden maken. Vervolgens stapte de ook in Nederland actieve trein- en reisvervoerder Keolis in, waardoor de aanschaf van dertien treinen van het Belgische spoorbedrijf NMBS wel lukte. Eerder was er al steun van onderhoudsbedrijf Brouwer Technology. Ook hadden GoVolta-oprichters Hessel Winkelman en Maarten Bastian zelf geld beschikbaar. Het bedrijf zou volgend jaar nog extra treinen kunnen kopen om te kunnen groeien.
Een plek in de dienstregeling was volgens Winkelman nog niet eens zo moeilijk, maar na een rit in Berlijn of Hamburg kunnen 'parkeren' wel. De oplossing is om op een dag op en neer te rijden naar de twee steden, waarna de trein 'overnacht' in Amsterdam.
Volgens toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) raken de nieuwe ritten niet aan de concessie van NS, waardoor er geen extra onderzoek nodig was voordat de treinen kunnen gaan rijden. De eerste trein gaat op 19 maart naar Berlijn, met tussenstops in Amersfoort, Deventer, Hengelo, Bad Bentheim, Osnabrück en Hannover. De trein naar Hamburg, die stopt in Amersfoort, Deventer, Hengelo, Bad Bentheim en Bremen, rijdt op 20 maart voor het eerst.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
20 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
21 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
1 dag geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 dag geleden