'Bijna 9 procent meer motoren verkocht in eerste helft 2021'
BUNNIK (ANP) - De verkoop van het aantal motoren in Nederland is in het eerste halfjaar van 2021 verder gestegen. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar werden er tussen januari en juli bijna 9 procent meer motoren verkocht, melden de RAI Vereniging, BOVAG en dataleverancier RDC. Door de coronacrisis willen mensen zich meer individueel verplaatsen, zeggen de verenigingen.
In de eerste helft van dit jaar werden er 9383 motoren verkocht. De verkoop staat daarmee al sinds begin dit jaar op het hoogste niveau sinds 2009. Het afgelopen tweede kwartaal werd bijna een derde meer motoren verkocht ten opzichte van diezelfde maanden vorig jaar. In april steeg de verkoop het hardst met 36 procent meer verkopen dan diezelfde maand vorig jaar, gevolgd door juni (+28 procent) en mei (+18 procent).
Sinds de uitbraak van de coronacrisis in maart 2020 is het totaal aantal motoren in Nederland gegroeid met bijna 20.000 naar 769.658, gemeten op 1 juli, aldus de belangenverenigingen. Dat is het hoogste aantal ooit.
Jongeren
Met name jongeren tot en met 25 jaar kochten het afgelopen jaar een motor. Dat aantal steeg met bijna een vijfde tot 26.462. Alleen in de leeftijdscategorie van 46 tot en met 55 jaar, goed voor ruim 177.000 eigenaren, kochten iets minder mensen een motor. De groep tussen 56 en 66 jaar (ruim 202.000 eigenaren) zijn het meest in bezit van een motor, becijferden de verenigingen.
De handel in tweedehands motoren door bedrijven steeg ook licht ten opzichte van de eerste helft van vorig jaar. In de handel tussen particulieren onderling was sprake van een lichte daling.
De top vijf meest geregistreerde motormerken wordt in de eerste zes maanden van dit jaar aangevoerd door BMW, gevolgd door Yamaha, Kawasaki, Honda en KTM.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
22 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
22 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 dag geleden