Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bijna 9 procent meer motoren verkocht in eerste helft 2021'

'Bijna 9 procent meer motoren verkocht in eerste helft 2021'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van het aantal motoren in Nederland is in het eerste halfjaar van 2021 verder gestegen. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar werden er tussen januari en juli bijna 9 procent meer motoren verkocht, melden de RAI Vereniging, BOVAG en dataleverancier RDC. Door de coronacrisis willen mensen zich meer individueel verplaatsen, zeggen de verenigingen.

In de eerste helft van dit jaar werden er 9383 motoren verkocht. De verkoop staat daarmee al sinds begin dit jaar op het hoogste niveau sinds 2009. Het afgelopen tweede kwartaal werd bijna een derde meer motoren verkocht ten opzichte van diezelfde maanden vorig jaar. In april steeg de verkoop het hardst met 36 procent meer verkopen dan diezelfde maand vorig jaar, gevolgd door juni (+28 procent) en mei (+18 procent).

Sinds de uitbraak van de coronacrisis in maart 2020 is het totaal aantal motoren in Nederland gegroeid met bijna 20.000 naar 769.658, gemeten op 1 juli, aldus de belangenverenigingen. Dat is het hoogste aantal ooit.

Jongeren

Met name jongeren tot en met 25 jaar kochten het afgelopen jaar een motor. Dat aantal steeg met bijna een vijfde tot 26.462. Alleen in de leeftijdscategorie van 46 tot en met 55 jaar, goed voor ruim 177.000 eigenaren, kochten iets minder mensen een motor. De groep tussen 56 en 66 jaar (ruim 202.000 eigenaren) zijn het meest in bezit van een motor, becijferden de verenigingen.

De handel in tweedehands motoren door bedrijven steeg ook licht ten opzichte van de eerste helft van vorig jaar. In de handel tussen particulieren onderling was sprake van een lichte daling.

De top vijf meest geregistreerde motormerken wordt in de eerste zes maanden van dit jaar aangevoerd door BMW, gevolgd door Yamaha, Kawasaki, Honda en KTM.

Meer uit Financieel

Duitse milieuminister pleit voor verbod op wegwerp-e-sigaretten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."

31 minuten geleden
Veel Duitse bedrijfstakken verwachten banenverlies in 2026

KEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.

33 minuten geleden
Chipmachinemaker ASML populair bij Nederlandse beleggers in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.

47 minuten geleden
Grote drukte met afhalers bij vuurwerkwinkels

DEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.

2 uur geleden
Net zoveel vuurwerkwinkels als jaar eerder in meeste gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.

2 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan laatste week 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het lange kerstweekeinde. Met nog twee volle handelsdagen en een halve handelsdag te gaan, stevent de Amsterdamse hoofdindex af op een winst van ruim 7 procent in 2025. Op oudejaarsdag kennen de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen een verkorte handelssessie en zijn de markten in Frankfurt, Zürich en Milaan gesloten. Op 1 januari blijven alle beurzen dicht. Op vrijdag 2 januari wordt de handel weer hervat.

3 uur geleden
Allianz Direct verwacht fors meer schadeclaims bij jaarwisseling

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct verwacht een forse stijging van het aantal schadeclaims rond de jaarwisseling door het naderende vuurwerkverbod. Volgens het bedrijf zorgt dat er waarschijnlijk voor dat veel mensen deze jaarwisseling nog extra vuurwerk zullen afsteken.

4 uur geleden