
Biden: het is een moeilijke dag, militairen zijn helden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden spreekt van een "moeilijke dag" in Afghanistan, waar zeker twaalf Amerikaanse militairen om het leven zijn gekomen na een aanslag bij het internationale vliegveld van Kabul. "Deze militairen gaven hun leven om het leven van anderen te redden, zij zijn helden", aldus Biden.
Het is een van de dodelijkste dagen voor het Amerikaanse leger in Afghanistan sinds 2011, toen een helikopter van de Amerikaanse strijdkrachten door Talibanstrijders werd neergeschoten in de Tangi Vallei, bijna 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Kabul. Er kwamen toen dertig Amerikaanse militairen om het leven.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt alle lichamen van gijzelaars die tot nu toe zijn gevonden, te hebben overgedragen aan Israël. De beweging zou speciaal gereedschap nodig hebben om de rest van de overblijfselen te vinden en verwacht dat dat veel tijd kost.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vliegtuig waarmee de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth woensdagmiddag vertrok van een NAVO-bijeenkomst in Brussel, heeft een onvoorziene landing moeten maken in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt het Pentagon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas benadrukt dat de droneplannen van de EU en de NAVO niet overlappen, maar elkaar juist aanvullen. De Europese Commissie kan de EU-lidstaten helpen met de gezamenlijke aanbesteding en inkoop van drones op basis van de behoefte die de NAVO vaststelt. Dat zei Kallas voor een werkdiner met de defensieministers van de EU in Brussel.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De president van Venezuela, Nicolás Maduro, heeft woensdag opdracht gegeven voor militaire oefeningen in de grootste sloppenwijken van het land. Dit gebeurde nadat de Verenigde Staten dinsdag weer een aanval hadden uitgevoerd op een boot voor de kust van Venezuela. Volgens de Amerikaanse president Trump vervoerde de boot drugs vanuit het Zuid-Amerikaanse land.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan nog eens ongeveer 1 miljard euro aan Amerikaanse wapens tegemoetzien, schat defensieminister Ruben Brekelmans. Veertien extra NAVO-landen hebben woensdag toegezegd mee te doen aan het inkoopprogramma.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Circa tweehonderd militairen uit de Verenigde Staten zijn in Israël aangekomen om toe te zien op de uitvoering van het twintigpuntenplan voor Gaza. Dat meldt Al Jazeera, dat zich baseert op een Amerikaanse overheidsfunctionaris. De militairen zouden volgens de nieuwszender zijn ingevlogen om in eerste instantie een coördinatiecentrum op te zetten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Raad van State heeft het verzoek van Marine Le Pen om de onmiddellijke ingang van haar onverkiesbaarheid terug te draaien, verworpen.
5 uur geleden