Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen licht lager in afwachting van cijferseizoen

Beurzen licht lager in afwachting van cijferseizoen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten maandag overwegend kleine verliezen zien. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel van vrijdag en keken vooral uit naar het begin van het cijferseizoen. In de Verenigde Staten komen later deze week onder meer de resultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America en Wells Fargo naar buiten. Ook staan deze week de inflatiecijfers van de Verenigde Staten en de eurozone op het programma.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 731,94 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1052,70 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,6 procent.

Chipbedrijf ASMI en fintechconcern Adyen gingen aan kop in de AEX met winsten van ruim 1 procent. Staalproducent ArcelorMittal stond onderaan met een verlies van 1,7 procent. Uitzender Randstad kampte met een adviesverlaging door RBC en zakte 1,4 procent.

PostNL

Sterkste stijger in de MidKap was postbedrijf PostNL met een plus van 2,2 procent. Galapagos klom 1,4 procent. De biotechnoloog presenteerde positieve onderzoeksresultaten die de werkzaamheid en verdraagzaamheid van het middel filgotinib bij darmontstekingen ondersteunen. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een min van dik 2 procent.

BAM verloor 0,9 procent. Het Britse dochterbedrijf BAM Construct UK heeft een opdracht gekregen voor de bouw van kantoren, winkels en twee aparte woonblokken nabij het St Pancras Hospital in Londen. Met de opdracht is omgerekend zo'n 110 miljoen euro gemoeid.

DPA

Op de lokale markt won DPA 0,6 procent. Recalcico Beheer peilt de actiebereidheid bij de aandeelhouders van de detacheerder om in het verweer te komen tegen het overnamebod van investeerder Gilde. Begin maart bracht Gilde een bod uit op DPA van 1,70 euro per aandeel. Volgens Recalcico haalt Gilde alle klassieke trucs uit om het bod te doen slagen. Zo wordt het bestuur van DPA beloond met opties, waarbij die onmiddellijk een belang hebben bij een lage overnameprijs, omdat ze daar zelf van profiteren.

In Parijs kelderde Atos 12 procent na een winstalarm. De Franse IT-dienstverlener zag de omzet in het tweede kwartaal met 15 procent dalen doordat bedrijven vanwege de coronacrisis sneller overstappen naar de cloud en de vraag naar onderhoud van de oude IT-infrastructuur sterk afneemt. Het bedrijf liet tevens weten zijn reorganisatieplannen te versnellen.

De euro was 1,1868 dollar waard, tegen 1,1862 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 74,21 dollar. Brentolie kostte ook 0,5 procent minder, op 75,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

2 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

5 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

6 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

7 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

8 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

8 uur geleden