Belastingdienst verwerkt bijna 10 miljoen aangiften
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft 9,8 miljoen aangiften voor de inkomstenbelasting over 2020 ontvangen. Dat is volgens de dienst een record voor een aangifteperiode. Die werd vanwege een technisch probleem in de eerste week van de aangifteperiode verlengd tot 8 mei, een week later dan de gebruikelijke 1 mei.
De Belastingdienst meldt dat 98 procent van de aangiften verwerkt is voor 1 juli en dat mensen die aangifte gedaan hebben al een bericht hebben gekregen. Volgens de dienst kregen indieners in de meeste gevallen meteen een definitieve aanslag. Het resterende deel, 13 procent van de aangiften, kreeg een voorlopige aanslag, gebaseerd op de ingediende stukken. Daar maakt de dienst de kanttekening bij dat de definitieve aanslag kan afwijken, ofwel een brief dat er nog meer informatie nodig is.
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
2 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
15 uur geleden