AZ-trainer Jansen kijkt uit naar zondag: Ajax is Europese top
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen is benieuwd hoe zijn elftal zich zondag staande houdt tegen Ajax. "Ajax is Europese top", zei de coach vrijdag in zijn vooruitblik op de topper in de Eredivisie. "De wedstrijd tegen Ajax is altijd interessant. Het is een mooie clash tussen twee teams die mooi voetbal nastreven, maar ook een wedstrijd die een hoop emotie meebrengt."
AZ won donderdag in de Conference League pas laat van FC Vaduz uit Liechtenstein (4-1). Ajax ging twee dagen eerder in de Champions League met 2-1 ten onder tegen Liverpool. Jansen: "Ik heb de wedstrijd tegen Liverpool met veel interesse gekeken. De intensiteit bij die wedstrijd lag waanzinnig hoog. De Ajacieden probeerden wel hun spel na te streven wat ze graag willen spelen, maar Liverpool was enorm getergd. Dat is natuurlijk ook de absolute top in Europa. Daar worden verschillen op details gemaakt. Dat bleek in die wedstrijd en dat zal zondag niet anders zijn."
Bruno Martins Indi kan normaal gesproken tegen Ajax meespelen. De verdediger maakte tegen Vaduz, na een blessure, zijn rentree. "Bruno heeft een aangepast programma gedraaid in aanloop naar Vaduz", zei Jansen. "De wedstrijd was haalbaar, maar ook wetende dat we zondag weer een wedstrijd spelen moet je wel voorzichtig blijven. We hadden ingezet op drie kwartier tot een uur en dat heeft hij prima kunnen volmaken. Vandaag heeft hij vooralsnog geen reactie gehad, dus het ziet ernaar uit dat hij weer volledig beschikbaar is."
Ajax is na zes speelronden met 18 punten koploper. Het nog eveneens ongeslagen AZ neemt met 14 punten de vierde plek in.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
11 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
22 uur geleden