AZ-trainer Jansen kijkt uit naar zondag: Ajax is Europese top
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen is benieuwd hoe zijn elftal zich zondag staande houdt tegen Ajax. "Ajax is Europese top", zei de coach vrijdag in zijn vooruitblik op de topper in de Eredivisie. "De wedstrijd tegen Ajax is altijd interessant. Het is een mooie clash tussen twee teams die mooi voetbal nastreven, maar ook een wedstrijd die een hoop emotie meebrengt."
AZ won donderdag in de Conference League pas laat van FC Vaduz uit Liechtenstein (4-1). Ajax ging twee dagen eerder in de Champions League met 2-1 ten onder tegen Liverpool. Jansen: "Ik heb de wedstrijd tegen Liverpool met veel interesse gekeken. De intensiteit bij die wedstrijd lag waanzinnig hoog. De Ajacieden probeerden wel hun spel na te streven wat ze graag willen spelen, maar Liverpool was enorm getergd. Dat is natuurlijk ook de absolute top in Europa. Daar worden verschillen op details gemaakt. Dat bleek in die wedstrijd en dat zal zondag niet anders zijn."
Bruno Martins Indi kan normaal gesproken tegen Ajax meespelen. De verdediger maakte tegen Vaduz, na een blessure, zijn rentree. "Bruno heeft een aangepast programma gedraaid in aanloop naar Vaduz", zei Jansen. "De wedstrijd was haalbaar, maar ook wetende dat we zondag weer een wedstrijd spelen moet je wel voorzichtig blijven. We hadden ingezet op drie kwartier tot een uur en dat heeft hij prima kunnen volmaken. Vandaag heeft hij vooralsnog geen reactie gehad, dus het ziet ernaar uit dat hij weer volledig beschikbaar is."
Ajax is na zes speelronden met 18 punten koploper. Het nog eveneens ongeslagen AZ neemt met 14 punten de vierde plek in.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
28 minuten geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
29 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
15 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
16 uur geleden