AZ-trainer Jansen kijkt uit naar zondag: Ajax is Europese top
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen is benieuwd hoe zijn elftal zich zondag staande houdt tegen Ajax. "Ajax is Europese top", zei de coach vrijdag in zijn vooruitblik op de topper in de Eredivisie. "De wedstrijd tegen Ajax is altijd interessant. Het is een mooie clash tussen twee teams die mooi voetbal nastreven, maar ook een wedstrijd die een hoop emotie meebrengt."
AZ won donderdag in de Conference League pas laat van FC Vaduz uit Liechtenstein (4-1). Ajax ging twee dagen eerder in de Champions League met 2-1 ten onder tegen Liverpool. Jansen: "Ik heb de wedstrijd tegen Liverpool met veel interesse gekeken. De intensiteit bij die wedstrijd lag waanzinnig hoog. De Ajacieden probeerden wel hun spel na te streven wat ze graag willen spelen, maar Liverpool was enorm getergd. Dat is natuurlijk ook de absolute top in Europa. Daar worden verschillen op details gemaakt. Dat bleek in die wedstrijd en dat zal zondag niet anders zijn."
Bruno Martins Indi kan normaal gesproken tegen Ajax meespelen. De verdediger maakte tegen Vaduz, na een blessure, zijn rentree. "Bruno heeft een aangepast programma gedraaid in aanloop naar Vaduz", zei Jansen. "De wedstrijd was haalbaar, maar ook wetende dat we zondag weer een wedstrijd spelen moet je wel voorzichtig blijven. We hadden ingezet op drie kwartier tot een uur en dat heeft hij prima kunnen volmaken. Vandaag heeft hij vooralsnog geen reactie gehad, dus het ziet ernaar uit dat hij weer volledig beschikbaar is."
Ajax is na zes speelronden met 18 punten koploper. Het nog eveneens ongeslagen AZ neemt met 14 punten de vierde plek in.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
14 uur geleden