AZ-trainer Jansen kijkt uit naar zondag: Ajax is Europese top
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen is benieuwd hoe zijn elftal zich zondag staande houdt tegen Ajax. "Ajax is Europese top", zei de coach vrijdag in zijn vooruitblik op de topper in de Eredivisie. "De wedstrijd tegen Ajax is altijd interessant. Het is een mooie clash tussen twee teams die mooi voetbal nastreven, maar ook een wedstrijd die een hoop emotie meebrengt."
AZ won donderdag in de Conference League pas laat van FC Vaduz uit Liechtenstein (4-1). Ajax ging twee dagen eerder in de Champions League met 2-1 ten onder tegen Liverpool. Jansen: "Ik heb de wedstrijd tegen Liverpool met veel interesse gekeken. De intensiteit bij die wedstrijd lag waanzinnig hoog. De Ajacieden probeerden wel hun spel na te streven wat ze graag willen spelen, maar Liverpool was enorm getergd. Dat is natuurlijk ook de absolute top in Europa. Daar worden verschillen op details gemaakt. Dat bleek in die wedstrijd en dat zal zondag niet anders zijn."
Bruno Martins Indi kan normaal gesproken tegen Ajax meespelen. De verdediger maakte tegen Vaduz, na een blessure, zijn rentree. "Bruno heeft een aangepast programma gedraaid in aanloop naar Vaduz", zei Jansen. "De wedstrijd was haalbaar, maar ook wetende dat we zondag weer een wedstrijd spelen moet je wel voorzichtig blijven. We hadden ingezet op drie kwartier tot een uur en dat heeft hij prima kunnen volmaken. Vandaag heeft hij vooralsnog geen reactie gehad, dus het ziet ernaar uit dat hij weer volledig beschikbaar is."
Ajax is na zes speelronden met 18 punten koploper. Het nog eveneens ongeslagen AZ neemt met 14 punten de vierde plek in.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
13 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
23 uur geleden