Artsenfederatie: gezondheid staat niet centraal in zorgakkoord
UTRECHT (ANP) - Het nieuwe zorgakkoord is veel te vrijblijvend en de gezondheid van burgers wordt er niet in centraal gesteld. Dat vindt artsenfederatie KNMG, die stelt dat de plannen van dit kabinet sowieso onvoldoende gericht zijn op gezond blijven.
De KNMG wijst erop dat gezondheidsproblemen veelal worden veroorzaakt door sociale omstandigheden zoals armoede. En daar moet de focus op liggen. Goede betaalbare huisvesting, een schone en veilige leefomgeving en aandacht voor het klimaat hebben namelijk een enorme impact op de gezondheid van mensen, aldus de artsenfederatie.
De omstandigheden moeten daarom worden aangepakt en niet alleen de gevolgen. Anders "is het dweilen met de kraan open", zegt KNMG-voorzitter René Héman. Hij ziet dat onvoldoende terug in het Integraal Zorgakkoord, waarin afspraken over de toekomst van de zorg worden gemaakt en dat voor Prinsjesdag gesloten moet zijn. Organisaties uit het hele zorgveld praten erover mee, al zat de KNMG niet aan de onderhandelingstafel. De organisatie heeft ook geen stem in het akkoord.
Meer uit Gezond
ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
4 dagen geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.
5 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.
1 week geledenZWOLLE (ANP) - Twee psychiaters en twee gz-psychologen hebben van het Regionaal Tuchtcollege Zwolle (RTG) een waarschuwing gekregen omdat ze hun beroepsgeheim hebben geschonden. Een voormalig verpleegkundige die werd verdacht van betrokkenheid bij ongeveer twintig sterfgevallen in het Wilhelmina Ziekenhuis Assen, had een klacht tegen ze ingediend.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.
2 weken geleden