Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse minister Yellen in China om de banden aan te halen

Amerikaanse minister Yellen in China om de banden aan te halen

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen is begonnen aan een vierdaags bezoek aan China. Ze gaat daar volgens Amerikaanse media praten met Chinese topfunctionarissen om te voorkomen dat de relatie tussen de rivaliserende grootmachten nog verder verslechtert.

Het gaat om het eerste bezoek van Yellen aan de communistische grootmacht sinds haar aantreden als minister. Ze schreef na aankomst op Twitter dat haar reis de gelegenheid biedt om "miscommunicatie en misverstanden" tussen de landen te voorkomen. De minister kreeg in Beijing een bescheiden ontvangst. China stuurde een functionaris van het ministerie van Financiën naar het vliegveld.

China en de VS liggen al jaren overhoop over allerlei kwesties. Gevoelige onderwerpen zijn mensenrechten, Taiwan en handel. Zo wil de Amerikaanse regering het eigen bedrijfsleven minder afhankelijk maken van China door essentiële producten te laten produceren in landen waarmee het een minder gespannen relatie heeft.

Gehint op samenwerking

Yellen stelde dat haar regering uit is op het soort "gezonde economische rivaliteit waar Amerikaanse werknemers en bedrijven van profiteren". Daarbuiten zou Washington juist met de Chinezen willen samenwerken om "internationale uitdagingen" op te lossen, zoals klimaatverandering.

De Amerikaanse minister heeft vrijdag een ontmoeting met de Chinese premier Li Qiang. Er wordt niet gerekend op een diplomatieke doorbraak. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bracht onlangs ook een bezoek aan China en legde naderhand uit dat zijn land zich momenteel weer richt op de basics: zorgen dat er weer vaste communicatielijnen zijn om conflicten te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Slechts 35 deelnemers voor jubilerend Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.

5 minuten geleden
AfD-parlementslid aangeklaagd om brengen Hitlergroet

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.

9 minuten geleden
EU stuurt acht vliegtuigen met hulpmiddelen naar Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.

1 uur geleden
Kremlin noemt opgeven NAVO-wens Kyiv basis voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.

1 uur geleden
Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

2 uur geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

2 uur geleden
Dodental loopt op na overstromingen Marokko

SAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse autoriteiten. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.

3 uur geleden