Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beleggers gaan met vertrouwen cijferseizoen tegemoet

Amerikaanse beleggers gaan met vertrouwen cijferseizoen tegemoet

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers lijken het nieuwe kwartaalcijferseizoen met vertrouwen tegemoet te zien. Belangrijke beursgraadmeters in New York stegen maandag naar nieuwe slotrecords. Dat is een teken dat veel beleggers denken dat de resultaten die grote bedrijven komende tijd naar buiten brengen, waarschijnlijk niet zullen tegenvallen.

De brede S&P 500-index won 0,4 procent tot 4384,63 punten. Techbeurs Nasdaq kreeg er 0,2 procent bij op 14.733,24 punten en de toonaangevende Dow-Jonesindex zat 0,4 procent in de lift tot 34.996,18 punten. Met deze uitslagen schoven beleggers eerdere zorgen over de oprukkende Delta-variant van het coronavirus wat opzij.

Of het optimisme op zijn plaats is, zal snel blijken. Zo komen deze week al verschillende grote Amerikaanse banken met cijfers. Ook bedrijven als frisdrank- en snackproducent PepsiCo, luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines en vermogensbeheerder BlackRock openen de boeken over de afgelopen periode. Verder komen er nieuwe gegevens over inflatie naar buiten. De laatste tijd is er veel te doen op de markten over de oplopende inflatie, omdat centrale banken daardoor mogelijk eerder het steunbeleid kunnen gaan afbouwen en de rente gaan verhogen.

Olieprijzen

Tot de winnaars behoorden maandag onder meer fabrikant van elektrische auto's Tesla en Google-moeder Alphabet. Hun aandelen werden respectievelijk ruim 4 en bijna 1 procent meer waard. Chipconcern Broadcom werd op zijn beurt meer dan 1 procent hoger gezet. Volgens mediaberichten zou de onderneming onderhandelen over een overname van softwarebedrijf SAS, dat daarbij gewaardeerd zou worden op 15 miljard tot 20 miljard dollar. Citigroup kreeg er ook meer dan 1 procent bij. De bank heeft aangekondigd zich terug te trekken uit Venezuela.

Verder stond verzekeraar State Auto Financial in de belangstelling. Dat bedrijf wordt overgenomen door de veel grotere branchegenoot Liberty Mutual voor 2,3 miljard dollar. Het aandeel State Auto steeg liefst 191 procent. Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic ging daarentegen ruim 17 procent omlaag. Een dag nadat oprichter Richard Branson met een testvlucht van de raket van zijn bedrijf tot 80 kilometer boven het aardoppervlak was gereisd, maakte de onderneming bekend nieuwe aandelen te willen uitgeven voor 500 miljoen dollar. Dat laatste vinden beleggers niet fijn, want het drukt de waarde van bestaande aandelen.

De olieprijzen daalden opnieuw nadat ze vorige week hard waren gestegen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 74,18 dollar. Brentolie verloor 0,4 procent in waarde en was 75,26 dollar per vat waard. De koers van de euro noteerde op 1,1862 dollar. Dat was bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag nog 1,1855 dollar.

Meer uit Financieel

UnitedHealth keldert op Wall Street na onverwacht vertrek topman

NEW YORK (ANP) - UnitedHealth Group is dinsdag flink onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse zorgconcern heeft onverwacht topman Andrew Witty vervangen door voormalig topman Stephen Hemsley. UnitedHealth kelderde 17,8 procent.

7 uur geleden
Google kondigt grootste Android-update in jaren aan

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.

8 uur geleden
Knot: onafhankelijkheid centrale banken eurozone niet onder druk

AMSTERDAM (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich geen zorgen over de onafhankelijkheid van centrale banken in de eurozone. "In het eurogebied voelen we ons helemaal niet onder druk staan, want ik denk dat we van alle centrale banken wereldwijd waarschijnlijk de sterkste wettelijke onafhankelijkheid hebben die mogelijk is", zei hij dinsdag tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association (FBA) in Amsterdam.

10 uur geleden
AEX eindigt hoger, laadpalenmaker Alfen fors onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag opnieuw hoger. Beleggers waren wel terughoudender geworden, na de opluchting maandag over de afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de importheffingen op elkaars goederen flink te verlagen. Laadpalenmaker Alfen ging fors onderuit bij de kleinere fondsen op het Damrak na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Het bedrijf raakte meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt.

11 uur geleden
Microsoft schrapt duizenden banen, vooral in managementlagen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Softwareconcern Microsoft gaat duizenden banen schrappen, met name in de hogere managementlagen. Volgens een woordvoerder gaat het om minder dan 3 procent van het totale personeelsbestand. Microsoft had eind juni wereldwijd 228.000 medewerkers in dienst.

12 uur geleden
Minister VS: EU heeft mogelijk een 'collectief actieprobleem'

RIYADH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de Europese Unie mogelijk een "collectief actieprobleem" heeft en dat lidstaten niet op één lijn zitten om deals te sluiten. Dat belemmert de handelsbesprekingen die het landenblok voert met de Verenigde Staten. Dit zei Bessent dinsdag.

12 uur geleden
Eurocommissaris: Russische economie slechter dan Russen zeggen

BRUSSEL (ANP) - De Russische economie staat er veel slechter voor dan de Russen zelf zeggen, aldus Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Onderzoek van het Stockholm Institute of Transition Economics, dat dinsdag is besproken op een vergadering van de EU-ministers van Financiën, wijst dat uit. "Hun analyse benadrukt de onbetrouwbaarheid van Russische statistieken. De Russische economie presteert niet zo goed als de officiële statistieken suggereren", zei Dombrovskis na afloop.

12 uur geleden