'Alle leden G20 steunen belastingplan'
VENETIË (ANP/RTR) - Alle leden van de G20 steunen een plan om een wereldwijd minimumbelastingtarief in te voeren om te voorkomen dat bedrijven winsten doorsluizen. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Olaf Scholz gezegd op de G20-top in Venetië.
Eerder was het de vraag of leden als Rusland en China zouden gaan instemmen, maar daar lijkt het door de opmerkingen van Scholz wel op. De G20 is de groep van negentien belangrijke industrielanden en de Europese Unie. De landen van de G20 vertegenwoordigen circa 80 procent van de wereldhandel.
Eerder bereikten de landen van de G7 een akkoord op hoofdlijnen. In dat historische akkoord kwamen de ministers van Financiën van de G7 overeen te streven naar een wereldwijd minimumbelastingtarief voor de vennootschapsbelasting van ten minste 15 procent. Verder mogen winsten van grote bedrijven in landen waar deze worden geboekt extra worden belast.
Het plan, waar G7-landen Frankrijk, Italië, Japan, Canada, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten het eerder eens over werden, had ook al de steun van 130 van de 139 landen die met de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) meepraatten over de plannen. Een van die ondertekenaars was Nederland. Demissionair minister Wopke Hoekstra van Financiën is bij de G20-top aanwezig, ook al is Nederland als land formeel geen lid.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
8 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
12 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
14 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden