Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax gaat niet in op nieuwe beschuldigingen aan adres Overmars

Ajax gaat niet in op nieuwe beschuldigingen aan adres Overmars

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil niet inhoudelijk reageren op de beschuldigingen van drie oud-voetbalsters van de club dat Marc Overmars zich ook schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag bij speelsters van de vrouwenploeg. Een woordvoerder verwijst naar een persbericht over het vertrek van de directeur voetbalzaken.

Daarin staat dat Overmars begin februari is vertrokken vanwege grensoverschrijdend gedrag naar meerdere vrouwelijke collega's. Ajax gaat voorlopig niet in op vragen over individuele vrouwen. Voor zover bekend hebben de oud-voetbalsters geen aangifte tegen Overmars gedaan.

Drie oud-speelsters van Ajax vertellen in het Parool over hun ervaringen met Overmars. Ze willen anoniem blijven. Overmars zou een speelster hebben betast in de fysioruimte op de massagetafel in afwezigheid van nog een speelster. "Hij deed het af als grap, maar zo werd dat niet beleefd", vertellen twee oud-voetbalsters.

Aantijgingen

Overmars zou vaker zijn langsgekomen in de fysioruimte, die geldt als veilige plek waar ook de trainer niet ongevraagd binnenkomt omdat vrouwen zonder shirt of broek op de massagetafel kunnen liggen. Een andere oud-speelster zegt: "Ik wist van een paar speelsters dat ze ervaringen hadden die niet in de haak waren."

Eerder deze zomer vertelde Daphne Koster, de manager van het vrouwenelftal van Ajax, al in een documentaire dat voetbalsters van Ajax moeite hadden om het gedrag van Overmars aan te kaarten. "Je zegt er niets over omdat je weet, het is toch de technisch directeur en je kunt het niet hardmaken. Het zijn verhalen", zei ze.

Overmars werkt inmiddels als technisch directeur bij Royal Antwerp FC.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

3 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

3 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

4 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

4 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

5 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

5 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

5 uur geleden