Ajax gaat niet in op nieuwe beschuldigingen aan adres Overmars
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil niet inhoudelijk reageren op de beschuldigingen van drie oud-voetbalsters van de club dat Marc Overmars zich ook schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag bij speelsters van de vrouwenploeg. Een woordvoerder verwijst naar een persbericht over het vertrek van de directeur voetbalzaken.
Daarin staat dat Overmars begin februari is vertrokken vanwege grensoverschrijdend gedrag naar meerdere vrouwelijke collega's. Ajax gaat voorlopig niet in op vragen over individuele vrouwen. Voor zover bekend hebben de oud-voetbalsters geen aangifte tegen Overmars gedaan.
Drie oud-speelsters van Ajax vertellen in het Parool over hun ervaringen met Overmars. Ze willen anoniem blijven. Overmars zou een speelster hebben betast in de fysioruimte op de massagetafel in afwezigheid van nog een speelster. "Hij deed het af als grap, maar zo werd dat niet beleefd", vertellen twee oud-voetbalsters.
Aantijgingen
Overmars zou vaker zijn langsgekomen in de fysioruimte, die geldt als veilige plek waar ook de trainer niet ongevraagd binnenkomt omdat vrouwen zonder shirt of broek op de massagetafel kunnen liggen. Een andere oud-speelster zegt: "Ik wist van een paar speelsters dat ze ervaringen hadden die niet in de haak waren."
Eerder deze zomer vertelde Daphne Koster, de manager van het vrouwenelftal van Ajax, al in een documentaire dat voetbalsters van Ajax moeite hadden om het gedrag van Overmars aan te kaarten. "Je zegt er niets over omdat je weet, het is toch de technisch directeur en je kunt het niet hardmaken. Het zijn verhalen", zei ze.
Overmars werkt inmiddels als technisch directeur bij Royal Antwerp FC.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
58 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
17 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
19 uur geleden