Ajax gaat niet in op nieuwe beschuldigingen aan adres Overmars
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil niet inhoudelijk reageren op de beschuldigingen van drie oud-voetbalsters van de club dat Marc Overmars zich ook schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag bij speelsters van de vrouwenploeg. Een woordvoerder verwijst naar een persbericht over het vertrek van de directeur voetbalzaken.
Daarin staat dat Overmars begin februari is vertrokken vanwege grensoverschrijdend gedrag naar meerdere vrouwelijke collega's. Ajax gaat voorlopig niet in op vragen over individuele vrouwen. Voor zover bekend hebben de oud-voetbalsters geen aangifte tegen Overmars gedaan.
Drie oud-speelsters van Ajax vertellen in het Parool over hun ervaringen met Overmars. Ze willen anoniem blijven. Overmars zou een speelster hebben betast in de fysioruimte op de massagetafel in afwezigheid van nog een speelster. "Hij deed het af als grap, maar zo werd dat niet beleefd", vertellen twee oud-voetbalsters.
Aantijgingen
Overmars zou vaker zijn langsgekomen in de fysioruimte, die geldt als veilige plek waar ook de trainer niet ongevraagd binnenkomt omdat vrouwen zonder shirt of broek op de massagetafel kunnen liggen. Een andere oud-speelster zegt: "Ik wist van een paar speelsters dat ze ervaringen hadden die niet in de haak waren."
Eerder deze zomer vertelde Daphne Koster, de manager van het vrouwenelftal van Ajax, al in een documentaire dat voetbalsters van Ajax moeite hadden om het gedrag van Overmars aan te kaarten. "Je zegt er niets over omdat je weet, het is toch de technisch directeur en je kunt het niet hardmaken. Het zijn verhalen", zei ze.
Overmars werkt inmiddels als technisch directeur bij Royal Antwerp FC.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
33 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
57 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geleden