Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX stijgt, andere Europese beurzen vlak na inflatiecijfers VS

AEX stijgt, andere Europese beurzen vlak na inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag verder vooruit gegaan. Daarmee was de hoofdgraadmeter op het Damrak een uitzondering, want elders in Europa was overwegend weinig beweging te zien. Beleggers verwerkten het Amerikaanse inflatiecijfer, dat hoger uitviel dan verwacht was. Mogelijk besluit de Amerikaanse centrale bank daardoor sneller steunmaatregelen af te bouwen of de rente te verhogen.

Ook de kwartaalcijfers van Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Goldman Sachs werden nauwlettend gevolgd. Beide banken verdienden meer aan het begeleiden van fusies, maar konden ook minder geld aanhouden dan eerder tijdens de coronacrisis, wat tot een enorme winstsprong leidde. In Amsterdam werden banken als ING (min 1,6 procent) en ABN AMRO (min 1,9 procent) juist lager gezet.

Britse banken stonden ook in de belangstelling. Zij mogen weer dividend gaan uitkeren van de Bank of England. Dat mocht niet tijdens de coronacrisis waarin ze grotere reserves aan moesten houden om economische schokken op te vangen. Lloyds Banking Group, NatWest en HSBC leverden desondanks tot 2,6 procent in.

Prosus

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,6 procent in de plus op 742,86 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1054,60 punten. Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen speelde een eerdere winst, dankzij een sterk herstel van de Britse winkelverkopen in het tweede kwartaal, kwijt en kwam ook dichtbij de slotstand van maandag uit.

Prosus (plus 2,2 procent) profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese techbedrijf Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft. Chipfondsen ASMI, Besi en ASML stegen tot 1,7 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield had last van de angst voor nieuwe beperkingen door de Delta-variant van het coronavirus en was met een verlies van 2,2 procent de hekkensluiter.

Air France-KLM

In de MidKap zakte luchtvaartcombinatie Air France-KLM 2,1 procent. Frankrijk scherpt de coronaregels aan voor reizigers uit het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Portugal.

In Helsinki steeg Nokia 8 procent. Het Finse netwerkconcern verwacht zijn winstverwachting voor dit jaar op te schroeven dankzij een sterk tweede kwartaal. Swatch won 0,9 procent in Zürich. Het Zwitserse horlogebedrijf boekte in de eerste jaarhelft weer winst. Volkswagen verhoogde zijn winstdoel voor 2025 en voorziet een snellere overstap naar elektrische auto's. Het aandeel werd evenwel 1,3 procent lager gezet.

De euro was 1,1816 dollar waard, tegen 1,1855 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 74,72 dollar. Brentolie klom ook 1 procent in prijs, tot 75,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

2 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

3 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

6 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

6 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

16 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

17 uur geleden