AEX stijgt, andere Europese beurzen vlak na inflatiecijfers VS
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag verder vooruit gegaan. Daarmee was de hoofdgraadmeter op het Damrak een uitzondering, want elders in Europa was overwegend weinig beweging te zien. Beleggers verwerkten het Amerikaanse inflatiecijfer, dat hoger uitviel dan verwacht was. Mogelijk besluit de Amerikaanse centrale bank daardoor sneller steunmaatregelen af te bouwen of de rente te verhogen.
Ook de kwartaalcijfers van Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Goldman Sachs werden nauwlettend gevolgd. Beide banken verdienden meer aan het begeleiden van fusies, maar konden ook minder geld aanhouden dan eerder tijdens de coronacrisis, wat tot een enorme winstsprong leidde. In Amsterdam werden banken als ING (min 1,6 procent) en ABN AMRO (min 1,9 procent) juist lager gezet.
Britse banken stonden ook in de belangstelling. Zij mogen weer dividend gaan uitkeren van de Bank of England. Dat mocht niet tijdens de coronacrisis waarin ze grotere reserves aan moesten houden om economische schokken op te vangen. Lloyds Banking Group, NatWest en HSBC leverden desondanks tot 2,6 procent in.
Prosus
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,6 procent in de plus op 742,86 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1054,60 punten. Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen speelde een eerdere winst, dankzij een sterk herstel van de Britse winkelverkopen in het tweede kwartaal, kwijt en kwam ook dichtbij de slotstand van maandag uit.
Prosus (plus 2,2 procent) profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese techbedrijf Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft. Chipfondsen ASMI, Besi en ASML stegen tot 1,7 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield had last van de angst voor nieuwe beperkingen door de Delta-variant van het coronavirus en was met een verlies van 2,2 procent de hekkensluiter.
Air France-KLM
In de MidKap zakte luchtvaartcombinatie Air France-KLM 2,1 procent. Frankrijk scherpt de coronaregels aan voor reizigers uit het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Portugal.
In Helsinki steeg Nokia 8 procent. Het Finse netwerkconcern verwacht zijn winstverwachting voor dit jaar op te schroeven dankzij een sterk tweede kwartaal. Swatch won 0,9 procent in Zürich. Het Zwitserse horlogebedrijf boekte in de eerste jaarhelft weer winst. Volkswagen verhoogde zijn winstdoel voor 2025 en voorziet een snellere overstap naar elektrische auto's. Het aandeel werd evenwel 1,3 procent lager gezet.
De euro was 1,1816 dollar waard, tegen 1,1855 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 74,72 dollar. Brentolie klom ook 1 procent in prijs, tot 75,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
22 uur geleden