Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX sluit weer op recordstand dankzij stijgende techfondsen

AEX sluit weer op recordstand dankzij stijgende techfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag op een nieuw recordniveau gesloten. De hoofdindex werd vooruit geholpen door stijgende koersen van techaandelen als die van techinvesteerder Prosus, betalingsdienstverlener Adyen en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway. Verder vielen de resultaten van baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis in de smaak bij de middelgrote bedrijven.

Beleggers bleven de situatie in Afghanistan in de gaten houden. De leiders van de G7-landen bespreken onder meer de evacuatie van mensen uit het land na de machtsovername door de Taliban. Verder wordt gewacht op de jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers, die donderdag begint.

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot met een plus van 0,4 procent op 783,15 punten. Gedurende de dag tikte de AEX op 785,61 punten al de hoogste tussentijdse stand ooit aan. De MidKap klom 0,2 procent tot 1097,63 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt wonnen tot 0,3 procent, die in Parijs daalde 0,3 procent.

Prosus

Prosus klom 3,8 procent in de AEX dankzij een forse koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft. Ook Adyen, dat sinds zijn kwartaalresultaten vorige week al populair is bij beleggers, werd weer 2,3 procent hoger gezet. Just Eat Takeaway ging 1,9 procent omhoog. Grootste daler was levensmiddelenconcern Unilever met een min van 0,9 procent.

Boskalis (plus 1 procent) zag het orderboek in de eerste jaarhelft stijgen naar een recordniveau, mede dankzij grote projecten op het gebied van hoogwaterbescherming en infrastructuur. Het bedrijf, dat dit jaar betrokken was bij het bergen van het containerschip Ever Given dat was vastgelopen in het Suezkanaal, boekte ook weer winst. De onderneming mikt bovendien sterker op het beteugelen van de gevolgen van klimaatverandering.

PostNL

PostNL verloor 1,2 procent. Een uitspraak van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in het hoger beroep over de fusie van PostNL en Sandd laat mogelijk nog lang op zich wachten. De rechters konden maandag nog niet aangeven wanneer ze precies met een oordeel komen. CM.com steeg 4,4 procent. Het mobiele betaal- en communicatieplatform heeft een minderheidsbelang genomen in het Britse fintechbedrijf Phos. Alleen Kendrion deed het beter bij de kleine bedrijven en dikte 8,3 procent aan. De maker van elektromagnetische componenten opent woensdag de boeken.

De euro was 1,1748 dollar waard, tegen 1,1733 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent duurder op 67,35 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent meer op 70,73 dollar per vat.

Meer uit Buitenland

Natuurbranden in Kroatië verjagen toeristen

SPLIT (ANP/DPA) - Inwoners van verscheidene dorpen aan de Kroatische kust en tientallen toeristen zijn zaterdag gevlucht voor felle natuurbranden. Deze zijn vooralsnog niet onder controle. Een populair gebied ten zuiden van Split wordt bedreigd door het vuur. Een deel van de snelweg langs de kust, tussen de plaatsen Omis en Dubce, is volgens de media afgesloten voor verkeer.

32 minuten geleden
Zweden: VS-gezant regelde in Belarus de vrijlating van gevangenen

MINSK (ANP) - De Amerikaanse gezant Keith Kellogg heeft bij Belarus de vrijlating geregeld van politieke gevangenen. Dat meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Onder de veertien die zijn vrijgelaten was een Zweedse vrouw. "Veel dank aan Trump en zijn gezant", schrijft Kristersson in verwijzing naar de Amerikaanse president Donald Trump en zijn gezant Keith Kellogg.

1 uur geleden
Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski vrijgelaten

MINSK (ANP/RTR) - De Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski is vrijgelaten. Dat meldden zijn vrouw Svetlana Tichanovskaja en mensenrechtenorganisatie Viasna zaterdag op X en op Telegram. Op beelden is te zien hoe Tichanovski onder applaus uit een busje stapt en zijn vrouw omhelst.

2 uur geleden
Zelensky benoemt nieuwe hoofdaanklager

KYIV (ANP/DPA) - President Volodymyr Zelensky heeft Roeslan Kravtsjenko officieel aangesteld als de nieuwe hoofdaanklager van Oekraïne. Hij volgt Andri Kostin op, die opstapte na de vaststelling van dienstplichtfraude bij onder meer het Openbaar Ministerie. Verscheidene medewerkers werden aan een invaliditeitsverklaring geholpen waardoor ze het leger niet in hoefden. Volgens een onderzoek van de veiligheidsdienst gebeurde dat ook op grote schaal bij andere overheidsinstanties.

3 uur geleden
Syrische veiligheidsdienst pakt neef van Assad op

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische veiligheidsdienst heeft volgens het nationale persbureau SANA Wassim al-Assad gearresteerd, een neef van de voormalige machthebber Bashar al-Assad. De VS zetten hem in 2023 op de sanctielijst als leider van een paramilitaire groepering die het regime van zijn oom steunde, en wegens drugshandel.

4 uur geleden
Japan en VS ruziën over door VS geëiste verhoging defensiebudget

TOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de NAVO-top hard gebotst over de Amerikaanse eis dat Japan meer in defensie zou moeten steken. Japan heeft topoverleg met de VS afgezegd, meldt de Financial Times.

5 uur geleden
Erdogan beschuldigt Israël van sabotage besprekingen

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat de Israëlische aanvallen op Iran vlak voor een nieuwe nucleaire gespreksronde met de VS bedoeld waren om de onderhandelingen te saboteren. Het laat volgens hem zien dat de regering Netanyahu niet van plan is kwesties op te lossen door diplomatie.

7 uur geleden