Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index sluit voor het eerst sinds 2000 boven de 700 punten

AEX-index sluit voor het eerst sinds 2000 boven de 700 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is dinsdag voor het eerst sinds september 2000 boven de 700 punten gesloten. Daarmee naderde de Nederlandse beursgraadmeter zijn hoogste slotstand ooit.

De hoofdindex aan het Damrak eindigde op 701,12 punten, goed voor een dagwinst van 0,5 procent. Dat is net iets minder dan op het hoogtepunt van de internethausse begin deze eeuw. Op 4 september 2000 sloot de AEX op 701,56 punten. In die tijd werd ook de hoogste koers ooit bereikt van 703,18 punten. Na het uiteenspatten van de internetzeepbel van toen ging de koers hard omlaag en bereikte de AEX in maart 2003 een dieptepunt van 218,44 punten.

De hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis en de versnelling van het vaccinatieprogramma in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld, zorgen de laatste tijd voor optimisme bij beleggers. Afgelopen jaren zijn de beurskoersen daarbij ook al flink omhooggegaan. De coronapandemie zorgde aanvankelijk wel voor een dip, maar die werd binnen afzienbare tijd weer weggewerkt.

Banken en verzekeraars

Ook de andere beursgraadmeters in Europa zaten in de lift. De MidKap won 0,6 procent tot 1022,90 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,2 procent. De Duitse DAX (plus 1,3 procent) bereikte een nieuw recordniveau en ging voor het eerst door de 15.000 punten.

Vooral de banken en verzekeraars lieten stevige winsten zien. Beleggers verwachten dat de financiële problemen van het Amerikaanse hedgefonds Archegos geen grote gevolgen zullen hebben voor de gehele sector. Zo won ING bij de hoofdfondsen op Beursplein 5 bijna 4 procent, terwijl bijvoorbeeld BNP Paribas en Deutsche Bank elders in Europa ook duidelijk omhoog gingen. Verzekeraars Aegon en NN Group waren eveneens erg in trek. Grootste stijger in de AEX was evenwel vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, dat meer dan 4 procent won.

Boskalis

Credit Suisse daalde wel dik 3 procent in Zürich. De Zwitserse bank kelderde maandag al ruim 14 procent en sleepte toen andere Europese banken mee. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies als gevolg van de financiële problemen bij Archegos.

Boskalis wist op de Europese beursvloeren ook de aandacht op zich gericht. Het vlottrekken van het containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat de Nederlandse baggeraar en maritiem dienstverlener geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zei topman Peter Berdowski maandag erover. Wel zal de klus extra naamsbekendheid opleveren. Het aandeel steeg met 1,5 procent.

De euro stond op 1,1724 dollar, tegen 1,1779 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 60,49 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 64,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vastgoedjournaal komt onder een dak met Cobouw en Distrifood

ZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.

1 minuut geleden
ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

3 uur geleden
Wall Street sluit flink hoger door techrally en dalende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.

9 uur geleden
Democratische staten spannen zaak aan tegen Trump om heffingen

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.

9 uur geleden
Trump: oliemaatschappijen verdienen te veel aan hoge olieprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.

10 uur geleden
Apple stapt naar de rechter om Britse eis over versleutelde data

LONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.

10 uur geleden
Europese beurzen winnen dankzij lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

13 uur geleden