Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adempauze op Wall Street

Adempauze op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken een adempauze in te lassen na de rally van de afgelopen dagen. Die kwam op stoom door de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China en de afgenomen onzekerheid over de brexit.

Beter dan verwachte cijfers over de industrie en de huizenmarkt stuwden het sentiment. De opleving in de Amerikaanse industrie kwam mede door het einde van de staking bij automaker General Motors.

De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,1 procent hoger op 28.267,16 punten. De bredere S&P 500-index won een fractie tot 3192,52 punten. Technologiebeurs Nasdaq steeg 0,1 procent tot 8823,36 punten.

Southwest Airlines

Boeing eindigde nagenoeg vlak. De vliegtuigbouwer bevestigde in januari de bouw van zijn toestel 737 MAX te staken nu nog altijd onduidelijk is hoe lang het duurt voordat die vliegtuigen weer de lucht in mogen. Toeleveranciers van Boeing zoals Spirit AeroSystems (min 2,9 procent) stonden onder druk.

Luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines verwacht inmiddels al tot april niet over de 737 MAX te kunnen beschikken. Het bedrijf sloot vorige week al een akkoord met Boeing over een gedeeltelijke compensatie. Het aandeel verloor 0,3 procent.

Ook was er aandacht voor de farmaciesector. Pfizer (min 0,6 procent) kreeg van de Amerikaanse medicijnenwaakhond FDA groen licht om een behandeling voor prostaatkanker op de markt te brengen. Eli Lilly (plus 2 procent) kwam een positieve prognose voor volgend jaar.

Fiat Chrysler

Winkelketen Bed Bath & Beyond won dik 11 procent aan beurswaarde. Het bedrijf gaf te kennen dat zes hoge managers opstappen in de aanloop naar een nieuw strategisch plan. Dat wordt begin volgend jaar naar buiten gebracht. Streamingdienst Netflix won 3,7 procent. Het bedrijf zei dat het in buitenlandse markten een groeiversnelling doormaakt.

Verder was er in New York aandacht voor Fiat Chrylser dat 1,5 procent won. Een fusie met Peugeot-moeder PSA lijkt een stap dichterbij nu volgens bronnen besturen van de automakers lijken in te stemmen met de deal.

De euro was 1,1146 dollar waard tegen 1,1152 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 60,89 dollar. Brentolie steeg 1,2 procent in prijs tot 66,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

12 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

13 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

15 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

18 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

20 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden