Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwe gesprekken tussen Iran en VS over atoomdeal uitgesteld

Nieuwe gesprekken tussen Iran en VS over atoomdeal uitgesteld

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - De voor zaterdag geplande gesprekken tussen de VS en Iran over het nucleaire programma van Teheran gaan niet door, heeft bemiddelaar Oman bekendgemaakt. De Omaanse minister van Buitenlandse Zaken Badr al Busaidi schrijft op X dat de gesprekken zijn uitgesteld "om logistieke redenen". Een nieuwe datum is nog niet bekend.

Iran en de VS hebben al drie gespreksrondes achter de rug. Beide landen toonden zich positief over het verloop van die gesprekken.

De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth waarschuwde Iran eerder vanwege de steun van dat land aan de Jemenitische Houthi-rebellen. "Jullie zullen de GEVOLGEN dragen op het moment en de plaats die wij kiezen", schreef hij op X. Washington legde ook nieuwe sancties op aan partijen op beschuldiging van betrokkenheid bij illegale handel in Iraanse olie.

Een Iraanse hooggeplaatste functionaris vertelde tegen persbureau Reuters dat Amerikaanse sancties "niet helpen om het nucleaire geschil op te lossen door middel van diplomatie". De VS zeiden in een reactie op het uitstel dat ze hun deelname aan de vierde gespreksronde nooit formeel hebben bevestigd.

Meer uit Buitenland

Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

25 minuten geleden
Verdachte aanslag Bondi Beach van ziekenhuis naar gevangenis

SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.

1 uur geleden
Trump wijst speciale gezant aan voor Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.

1 uur geleden
Japans regioparlement akkoord met herstart grootste kerncentrale

NIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.

1 uur geleden
Russische generaal omgekomen door auto-explosie in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Australische premier biedt excuses aan voor schietpartij Bondi

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn excuses aangeboden aan de joodse gemeenschap na de dodelijke aanslag op een chanoekaviering op Bondi Beach vorige week. Twee schutters doodden daar vijftien mensen en verwondden zeker veertig anderen.

3 uur geleden
Politie: schutters Bondi Beach verkenden plek van schietpartij

CANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.

3 uur geleden