
Fortunato ritwinnaar in Romandië, Baudin nieuwe leider
LA GRANDE BÉROCHE (ANP) - De Italiaan Lorenzo Fortunato heeft de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Het was een heuvelrit met start en finish in La Grande Béroche. Fortunato, die uitkomt voor Astana, was de snelste van een kopgroep van vijf.
De Fransman Alex Baudin finishte als tweede en nam de leiderstrui over van de jonge Brit Matthew Brennan van Visma-Lease a Bike. De Belg Junior Lecerf werd derde.
De Ronde van Romandië eindigt zondag. In het klassement heeft Baudin vijf seconden voorsprong op Lecerf, diens landgenoot Lennert Van Eetvelt volgt op zes seconden. Van de erkende klassementsrenners staan de Spanjaard Juan Pedro López (vijfde) en de Belg Remco Evenepoel (zesde) er binnen een minuut van de leider het beste voor.
Kanshebbers leiderstrui
Richting Chaumont, de zwaarste beklimming van de dag, reden de Fransman Julien Bernard en de Brit Hugh Carthy voorop. Op een steil stuk versnelde Carthy. Bernard, die niet kon volgen, werd al snel teruggepakt door de eerste groep met onder anderen Evenepoel en de Australiër Jay Vine. Voor klassementsleider Brennan was het klimwerk te zwaar.
Carthy kwam nog als eerste boven, maar werd meteen daarna ingelopen door een groepje waarin de meeste klassementsrenners een plaats hadden gevonden. Vijf renners uit die groep gingen ervandoor. Snel werd duidelijk dat zij voor de overwinning reden met Baudin en Van Eetvelt als grootste kanshebbers om de leiderstrui te pakken. Daar slaagde de Fransman in.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot zijn de wielrensters met wie de ploeg Visma - Lease a Bike op jacht gaat naar succes in de Vuelta España Femenina. Vos won in de afgelopen twee edities van de Ronde van Spanje telkens twee etappes. De Française Ferrand-Prévot, die terugkeerde op de weg na een periode waarin ze voornamelijk op de mountainbike actief was, rijdt haar eerste grote ronde sinds de Giro in 2015.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris worstelt dit seizoen met zijn McLaren. "Het is duidelijk dat ik fouten heb gemaakt en nog niet op het niveau ben waar ik moet zijn, maar ik zal dat niveau snel bereiken", zei de Brit tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Miami.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - BMX'er Niek Kimmann heeft voor het eerst sinds juni vorig jaar weer serieus getraind. Een ontstoken hartspier zorgde er onder meer voor dat hij moest afzeggen voor de Olympische Spelen van Parijs. Kimmann meldde zich donderdag op Papendal. "Geweldig om weer zenuwen te voelen voordat ik van de 8 meter hoge startheuvel afdaalde", schreef de olympisch kampioen van Tokio (2021) op Instagram bij een foto.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielerploeg SD Worx-Protime heeft Lisa van Belle voor anderhalf jaar vastgelegd. De 21-jarige Zoetermeerse debuteert zondag meteen in de Ronde van Spanje, die begint in Barcelona met een ploegentijdrit. Van Belle viel afgelopen zomer op door bij de Olympische Spelen in Parijs samen met Maike van der Duin bij het baanwielrennen brons te pakken op de koppelkoers.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de finale van het WTA-tennistoernooi van Madrid bereikt. De Amerikaanse nummer 4 van de plaatsingslijst gaf haar tegenstander, de als tweede geplaatste Iga Swiatek uit Polen, een pak slaag: 6-1 6-1.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael Matthews heeft de Duitse WorldTour-wedstrijd Eschborn-Frankfurt gewonnen. De Australiër van Jayco AlUla was de beste in de massasprint na 198,7 kilometer tussen Eschborn en Frankfurt. Hij bleef de Deen Magnus Cort en de Spanjaard Jon Barrenetxea voor.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen verschijnt donderdag niet op de mediadag voorafgaand aan de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is nog bij zijn vriendin Kelly Piquet, die op het punt staat te bevallen. De coureur van Red Bull komt wel vrijdag naar het circuit, wanneer het raceweekeinde begint met een vrije training. Dat laat Red Bull Racing weten via een korte mededeling.
6 uur geleden