Microsoft en Facebook-eigenaar Meta flink hoger op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Microsoft en Meta Platforms behoorden donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De twee techbedrijven kwamen met sterke kwartaalresultaten en lijken vooralsnog weinig last te hebben van de handelsoorlog van president Donald Trump.
Softwareconcern Microsoft (plus 10 procent) bleef goede zaken doen met zijn cloudtak Azure. Via de clouddiensten kunnen klanten hun eigen AI-applicaties bouwen op de technologie van OpenAI, waarin Microsoft fors investeert.
Meta steeg ruim 6 procent. Topman Mark Zuckerberg sprak van een sterke start van het jaar. Meta gaat ook meer investeren in onder meer de ontwikkeling van taalmodellen en chatbots. Zuckerberg durft de investeringen verder op te voeren, omdat hij ervan overtuigd is dat zijn bedrijf goed gepositioneerd is om alle onrust rond het handelsbeleid van Trump het hoofd te bieden
Koersdaling McDonalds
De beter dan verwachte resultaten van Microsoft en Meta zorgden voor een positieve stemming op Wall Street. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 40.806 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,8 procent tot 5613 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,8 procent tot 17.758 punten.
McDonald's zakte 0,7 procent. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Op de Amerikaanse thuismarkt lieten de verkopen van filialen die langer dan een jaar open zijn de grootste daling zien sinds de coronapandemie in 2020, door slecht weer en terughoudendheid bij consumenten.
Automotivebranche
General Motors verloor 0,8 procent. De autofabrikant verlaagde zijn winstverwachting voor dit jaar. Eerder deze week trok GM de prognose al in door de aanhoudende onzekerheid over de importtarieven. GM verwacht nu dat de winst door de heffingen tot 5 miljard dollar lager uitvalt. Motorfabrikant Harley-Davidson trok zijn verwachting voor 2025 in door een gebrek aan duidelijkheid rond het handelsbeleid, maar steeg toch 5,6 procent.
Apple zakte 0,5 procent. De iPhone-maker werd door een Amerikaanse rechter op de vingers getikt omdat het techconcern zijn appwinkel niet genoeg heeft opengesteld voor betalingsopties van andere partijen. Apple en ook webwinkelconcern Amazon (plus 2 procent) komen na de slotbel met kwartaalcijfers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
4 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
7 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
10 uur geleden