ABN AMRO verkoopt grote leningenportefeuille in Verenigde Staten
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verkoopt een grote leningenportefeuille in de Verenigde Staten aan branchegenoot Credit Agricole CIB. Het gaat om kredieten aan Amerikaanse transport- en scheepvaartbedrijven. De portefeuille is goed voor zo'n 700 miljoen dollar aan leningen.
Volgens de bank zorgt de verkoop voor een verdere versnelling van de afbouw van zogeheten niet-kernactiviteiten. ABN AMRO kondigde vorig jaar al aan flink in te grijpen bij zijn zakenbank. Die ging eerder het schip in door onder meer een probleemdossier rond een oliehandelaar in Singapore. Vervolgens besloot topman Robert Swaak om te stoppen met activiteiten van de zakenbank buiten Europa. Daardoor verdwijnen er ook veel banen.
ABN AMRO behoudt naar eigen zeggen wel zijn rol als financier van de Europese scheepvaart. Verder meldt de bank dat de leningen in de VS rond boekwaarde worden verkocht, waardoor de impact op het financiële resultaat in de cijfers over het derde kwartaal van dit jaar verwaarloosbaar zal zijn.
ABN AMRO zette vorig jaar voor het eerst in een decennium een jaarverlies in de boeken. De rode cijfers werden niet alleen veroorzaakt door verliezen bij de zakenbank. Ook de coronacrisis en de aanhoudende lage rente drukten op de resultaten. In het eerste kwartaal van dit jaar leed de bank opnieuw verlies. Dat kwam door een schikking van 480 miljoen euro met het Openbaar Ministerie vanwege het tekortschieten bij het tegengaan van witwassen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
54 minuten geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
3 uur geleden