
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen nog harder dan gedacht
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan de komende tijd waarschijnlijk nog harder omhoog dan eerder aangenomen. Dat denken economen van ABN AMRO. Ze hebben hun prognoses bijgesteld omdat de prijzen de afgelopen tijd hard verder zijn opgelopen. Ook de vooruitzichten van een sterke economische herstel spelen hierbij een rol.
Waarschijnlijk worden huizen dit jaar 12,5 procent duurder en volgend jaar 5 procent. Eerder ging de bank nog uit van een prijsstijging van 7,5 procent dit jaar en 2,5 procent volgend jaar. De laatste tijd wijzen meerdere partijen erop dat de stijging van de huizenprijzen lijkt te versnellen. Makelaarsvereniging NVM zei onlangs nog dat de huizenprijzen in Nederland in het tweede kwartaal het sterkst zijn gestegen sinds 1995, toen de makelaars begonnen met hun metingen.
Er staan daarbij nog maar zeer weinig huizen te koop, vandaar dat het aantal verhuizingen komende tijd naar verwachting zal afnemen. Voor dit jaar voorziet ABN AMRO momenteel een daling van het aantal transacties met 10 procent en volgend jaar zullen de woningaankopen volgens de prognose met 5 procent afnemen.
De deskundigen van ABN AMRO stellen dat de huizenmarkt "op slot dreigt te gaan" door de achterblijvende woningbouw. Volgens hen liggen er voldoende plannen klaar voor nieuwbouwwoningen, maar ontbreekt het gemeenten aan geld. De oplossing ligt dan ook bij de overheid, menen ze. "Als de overheid haar ambities op de woningmarkt wil realiseren, dan zal zij gemeenten hiervoor de nodige financiële armslag moeten geven." Er zouden in de komende tien jaar 900.000 woningen moeten bijkomen om de achterstand aan nieuwbouw in te lopen.
Meer uit Financieel
ADDIS ABEBA (ANP/BLOOMBERG) - Ethiopië verwacht dat vijf Chinese bedrijven in totaal 1,75 miljard dollar (1,56 miljard euro) gaan investeren in het Oost-Afrikaanse land, voornamelijk in de productie van zonnecellen en de exploratie van grondstoffen. Dat meldt de Ethiopische minister van Financiën, Ahmed Shide.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - UnitedHealth Group is dinsdag flink onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse zorgconcern heeft onverwacht topman Andrew Witty vervangen door voormalig topman Stephen Hemsley. UnitedHealth kelderde 17,8 procent.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich geen zorgen over de onafhankelijkheid van centrale banken in de eurozone. "In het eurogebied voelen we ons helemaal niet onder druk staan, want ik denk dat we van alle centrale banken wereldwijd waarschijnlijk de sterkste wettelijke onafhankelijkheid hebben die mogelijk is", zei hij dinsdag tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association (FBA) in Amsterdam.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag opnieuw hoger. Beleggers waren wel terughoudender geworden, na de opluchting maandag over de afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de importheffingen op elkaars goederen flink te verlagen. Laadpalenmaker Alfen ging fors onderuit bij de kleinere fondsen op het Damrak na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Het bedrijf raakte meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt.
12 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Softwareconcern Microsoft gaat duizenden banen schrappen, met name in de hogere managementlagen. Volgens een woordvoerder gaat het om minder dan 3 procent van het totale personeelsbestand. Microsoft had eind juni wereldwijd 228.000 medewerkers in dienst.
13 uur geledenRIYADH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de Europese Unie mogelijk een "collectief actieprobleem" heeft en dat lidstaten niet op één lijn zitten om deals te sluiten. Dat belemmert de handelsbesprekingen die het landenblok voert met de Verenigde Staten. Dit zei Bessent dinsdag.
13 uur geleden