Aantal coronabesmettingen Nieuw-Zeeland stijgt snel
WELLINGTON (ANP/RTR) - Het aantal coronabesmettingen in Nieuw-Zeeland stijgt snel als gevolg van de uitbraak van de Delta-variant van het virus. Het aantal infecties in het land is opgelopen tot 107, meldt de regering maandag. Dat zijn er 35 meer dan een dag eerder. 33 van de nieuwe besmettingen werden vastgesteld in de stad Auckland, twee in de hoofdstad Wellington.
Premier Jacinda Ardern kondigde vorige week dinsdag voor het hele land een strenge lockdown aan. Dat deed zij al na de vaststelling van één enkele besmetting. Nieuw-Zeelanders mogen sindsdien hun huizen alleen verlaten om naar de supermarkt of het ziekenhuis te gaan. Wie buiten wil recreëren moet in de eigen buurt blijven en contacten met andere huishoudens zijn verboden. Ardern heeft de nationale lockdown nu tot vrijdag verlengd. De stad Auckland moet tot 31 augustus in lockdown blijven.
Ardern zei ook dat zij niet verwacht dat met de 107 vastgestelde besmettingen de piek van de huidige corona-uitbraak al is bereikt.
Nieuw-Zeeland streeft naar volledige eliminatie van het virus. Dat kan volgens de premier alleen via een "vroege en harde aanpak". Die zorgde er eerder dit jaar ook voor dat het virus in het land werd uitgeroeid. Tussen februari dit jaar en begin vorige week werden er in Nieuw-Zeeland geen besmettingen met het coronavirus vastgesteld.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Sinja zijn zeker 27 mensen omgekomen, melden de lokale autoriteiten. Nog eens 73 personen raakten gewond door de aanval, die volgens de regionale gezondheidsminister werd uitgevoerd door de Rapid Support Forces (RSF).
14 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben vorig jaar het hoogste aantal burgerdoden in Oekraïne geregistreerd sinds 2022, het jaar waarin Rusland Oekraïne binnenviel. Er vielen in 2025 voor zover bekend 2514 doden en 12.142 gewonden onder burgers, aldus het VN-Mensenrechtenkantoor.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
2 uur geleden