Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse bank UBS verlaagt bonussen, topman Hamers krijgt wel meer

Zwitserse bank UBS verlaagt bonussen, topman Hamers krijgt wel meer

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse bank UBS heeft de bonussen voor zijn werknemers vorig jaar met 10 procent verlaagd. Dat komt vooral doordat de grootste bank van Zwitserland afgelopen jaar minder verdiende aan het begeleiden van fusies en overnames en de uitgifte van aandelen en obligaties door bedrijven. Topman Ralph Hamers, de voormalige baas van ING, kreeg in zijn tweede volledige jaar als hoogste baas bij UBS wel een hogere beloning.

Hamers ontving over 2022 een beloning van in totaal 12,2 miljoen Zwitserse frank (zo'n 12,3 miljoen euro), volgens het jaarverslag van de bank. Een jaar eerder was dat nog 11 miljoen frank. De in Zürich gevestigde geldschieter reserveerde vorig jaar in totaal omgerekend zo'n 3,1 miljard euro voor werknemersbonussen, tegen ongeveer 3,5 miljard euro een jaar eerder.

Ondanks de lagere bonussen voor de werknemers bij UBS zijn ze nog altijd beter af dan het personeel bij de Zwitserse concurrent Credit Suisse. De tweede bank van Zwitserland kampt namelijk met hoge reorganisatiekosten en een grote uitstroom van kapitaal door een reeks kostbare schandalen. Zo deed Credit Suisse zaken met investeringsfonds Archegos en de financieringsmaatschappij Greensill, die omvielen door risicovol gedrag. De bank leed mede daardoor vorig jaar het grootste jaarverlies sinds de financiële crisis van 2008.

Credit Suisse is nu bezig met een herstructurering om kosten te besparen, waarbij 9000 arbeidsplaatsen verloren gaan. De bank keerde over 2022 ongeveer de helft minder aan bonussen uit en verklaarde dat de toplieden geen bonussen zullen ontvangen. Bij sommige andere Europese rivalen werden daarentegen wel hogere bonussen uitgekeerd. Zo ontvingen medewerkers van het Italiaanse UniCredit een 20 procent hogere bonus. Topman Andrea Orcel van UniCredit, de voormalige baas van de investeringstak van UBS, kreeg zelfs 30 procent meer.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handelsdag uitgegaan. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak. Shell deed een stapje terug door een daling van de olieprijzen. Die stegen eerder deze week nog sterk door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio.

11 minuten geleden
Luchtvaart wil minder dronken passagiers vanwege wangedrag

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartorganisaties willen dat passagiers niet te veel drinken en denken daarom na over aanpassingen aan hun alcoholbeleid. Een idee dat in elk geval op tafel ligt, is een waarschuwing op de gesealde verpakkingen voor alcohol op luchthavens. Dat staat in een 'roadmap' die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdag heeft gedeeld met de Tweede Kamer.

49 minuten geleden
Vakbond belooft felle tegenstand tegen banenverlies Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De vakbonden gaan zich fel verzetten tegen de massaontslagen bij Volkswagen Group, waar naast Volkswagen ook merken als Porsche en Audi onder vallen. In verschillende fabrieken werd het werk neergelegd op het moment dat Volkswagen zijn herstructureringsplannen aan de raad van commissarissen voorlegde.

1 uur geleden
Jeansmerk Levi's bij dalers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.

2 uur geleden
Sjoerdsma ziet na bezoek China dat bedrijfsleven aan de slag moet

SHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.

2 uur geleden
Maersk vaart weer door Rode Zee en Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk laat schepen tussen het Midden-Oosten en de Amerikaanse oostkust weer via het Suezkanaal varen. Hiermee zet de containerrederij een nieuwe stap in het herstel van de scheepvaartroutes door de Rode Zee.

3 uur geleden
Meer vakantiehuisjes geboekt na WK-uitschakeling Oranje

DEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.

4 uur geleden