Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

De deal tussen de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns, die in februari werd aangekondigd, is goed voor 110 miljard dollar. Door de overname ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

De staten hebben maandenlang onderzoek gedaan naar de vraag of de deal de concurrentie in de Amerikaanse entertainmentsector zou schaden. Hoge functionarissen in ongeveer tien staten zijn inmiddels begonnen met het opstellen van een aanklacht, die mogelijk in de komende weken zal worden ingediend, schrijven de persbureaus.

Onderhandelingspositie

Het onderzoek van de staatsambtenaren draait om hoe de deal de onderhandelingspositie van de grote concerns zou beïnvloeden ten opzichte van makers van films en televisieprogramma's, schrijft Bloomberg. De procureur-generaal van Californië, Rob Bonta, zei eerder al dat de staat de deal onderzoekt en "krachtig" te werk zal gaan bij de beoordeling ervan.

Amerikaanse staten hebben recentelijk vaker conflicten met de regering-Trump over mededingingszaken, nu handhavers bij Amerikaanse toezichthouders en het ministerie vaker bereid zijn om deals te sluiten met bedrijven in plaats van dat het tot rechtszaken komt. Zo bevond een federale jury in de VS het moederbedrijf van Ticketmaster, Live Nation Entertainment, in april nog schuldig aan illegaal monopoliegedrag. Live Nation had daarvoor juist een schikking getroffen met Amerikaanse autoriteiten om van een dreigende vervolging af te zijn. Maar 34 staten besloten het proces tegen het bedrijf voort te zetten.

Paramount heeft eerder toegezegd beide studio's na de samenvoeging te behouden en na het sluiten van de deal minimaal dertig bioscoopfilms per jaar te produceren. De deal kon ook op kritiek rekenen van acteurs, schrijvers en anderen in Hollywood die vrezen voor banenverlies.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

10 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

12 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

13 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

14 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

14 uur geleden