Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
De deal tussen de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns, die in februari werd aangekondigd, is goed voor 110 miljard dollar. Door de overname ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
De staten hebben maandenlang onderzoek gedaan naar de vraag of de deal de concurrentie in de Amerikaanse entertainmentsector zou schaden. Hoge functionarissen in ongeveer tien staten zijn inmiddels begonnen met het opstellen van een aanklacht, die mogelijk in de komende weken zal worden ingediend, schrijven de persbureaus.
Onderhandelingspositie
Het onderzoek van de staatsambtenaren draait om hoe de deal de onderhandelingspositie van de grote concerns zou beïnvloeden ten opzichte van makers van films en televisieprogramma's, schrijft Bloomberg. De procureur-generaal van Californië, Rob Bonta, zei eerder al dat de staat de deal onderzoekt en "krachtig" te werk zal gaan bij de beoordeling ervan.
Amerikaanse staten hebben recentelijk vaker conflicten met de regering-Trump over mededingingszaken, nu handhavers bij Amerikaanse toezichthouders en het ministerie vaker bereid zijn om deals te sluiten met bedrijven in plaats van dat het tot rechtszaken komt. Zo bevond een federale jury in de VS het moederbedrijf van Ticketmaster, Live Nation Entertainment, in april nog schuldig aan illegaal monopoliegedrag. Live Nation had daarvoor juist een schikking getroffen met Amerikaanse autoriteiten om van een dreigende vervolging af te zijn. Maar 34 staten besloten het proces tegen het bedrijf voort te zetten.
Paramount heeft eerder toegezegd beide studio's na de samenvoeging te behouden en na het sluiten van de deal minimaal dertig bioscoopfilms per jaar te produceren. De deal kon ook op kritiek rekenen van acteurs, schrijvers en anderen in Hollywood die vrezen voor banenverlies.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel in de chipsector een dag eerder. De afgelopen tijd stonden de tech- en chipbedrijven flink onder druk door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Op de beursvloeren wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van Google-eigenaar Alphabet, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.
34 minuten geledenLINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De voorgestelde stikstofmaatregelen van het kabinet zijn "zeer ingrijpend" en raken vrijwel alle melkveehouders in Nederland. Dat zei Jan Derck van Karnebeek, topman van zuivelconcern FrieslandCampina, woensdag tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers. "Waar we kunnen, zullen we onze leden ondersteunen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".
4 uur geleden