Zweedse premier stapt op na motie van wantrouwen
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse premier Stefan Löfven stapt op vanwege een motie van wantrouwen die vorige week werd aangenomen. Die motie leidde tot de val van zijn minderheidsregering.
Löfvens sociaaldemocratische partij mag een nieuwe coalitie proberen te vormen. Als dat niet lukt, volgen nieuwe verkiezingen. Löfven wil naar eigen zeggen vanwege de coronapandemie zelf geen verkiezingen uitschrijven. Die worden volgens de huidige planning pas in september volgend jaar gehouden.
De motie van wantrouwen werd door de rechtse oppositie ingediend vanwege de plannen om markttarieven toe te staan voor nieuwe huurappartementen. De Linkse Partij was ook tegen deze plannen, terwijl Löfven die steun juist nodig had.
Of Löfven terugkeert in een eventuele nieuwe regering, is niet bekend. De sociaaldemocraat is al sinds 2014 de premier van Zweden. In de afgelopen 2,5 jaar regeerde hij met de Groenen en kreeg hij gedoogsteun van de Centrumpartij, de Liberalen en de Linkse Partij.
Meer uit Buitenland
TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
7 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
8 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
10 uur geleden