Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse premier stapt op na motie van wantrouwen

Zweedse premier stapt op na motie van wantrouwen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse premier Stefan Löfven stapt op vanwege een motie van wantrouwen die vorige week werd aangenomen. Die motie leidde tot de val van zijn minderheidsregering.

Löfvens sociaaldemocratische partij mag een nieuwe coalitie proberen te vormen. Als dat niet lukt, volgen nieuwe verkiezingen. Löfven wil naar eigen zeggen vanwege de coronapandemie zelf geen verkiezingen uitschrijven. Die worden volgens de huidige planning pas in september volgend jaar gehouden.

De motie van wantrouwen werd door de rechtse oppositie ingediend vanwege de plannen om markttarieven toe te staan voor nieuwe huurappartementen. De Linkse Partij was ook tegen deze plannen, terwijl Löfven die steun juist nodig had.

Of Löfven terugkeert in een eventuele nieuwe regering, is niet bekend. De sociaaldemocraat is al sinds 2014 de premier van Zweden. In de afgelopen 2,5 jaar regeerde hij met de Groenen en kreeg hij gedoogsteun van de Centrumpartij, de Liberalen en de Linkse Partij.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

22 minuten geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) wil volgens zijn advocaten in hoger beroep.

26 minuten geleden
Four Freedoms Award voor Zelensky en het Oekraïense volk

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.

1 uur geleden
Iran meldt toenadering tot VS, maar verschillen nog niet opgelost

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.

1 uur geleden
Australië verhoogt defensiebudget onder druk VS en dreiging China

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.

2 uur geleden
Israëlische minister: Netanyahu zal Libanese president spreken

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.

2 uur geleden
Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.

2 uur geleden