Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades

Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Justitie in Zweden denkt dat er een verband is tussen de twee vermoedelijke aanvallen op de Israëlische ambassades in Zweden en Denemarken van deze week. Verdere details kon ze nu niet delen, zei ze tegen het Zweedse persbureau TT. In de Zweedse hoofdstad Stockholm werd dinsdag op de ambassade geschoten. Enkele uren later waren bij de post in het Deense Kopenhagen twee explosies.

In Kopenhagen zijn vermoedelijk twee handgranaten ontploft. Dat gebeurde in de buurt van de Israëlische ambassade. In verband met de ontploffingen zitten twee Zweden van 16 en 19 jaar vast. Er werd nog een derde Zweed aangehouden, maar die is later weer vrijgelaten. Voor het incident in Stockholm is nog niemand opgepakt.

De Zweedse veiligheidsdienst Säpo zei donderdag op basis van de doelwitten en het soort aanvallen dat Iran mogelijk betrokken is. De dienst zei eerder al eens dat Iran criminele netwerken in Zweden inzet om geweld te plegen. Volgens Zweedse media kijkt de politie in Zweden naar de misdaadbende Foxtrot voor de aanvallen bij de ambassades. Die zou met Iran samenwerken.

Meer uit Buitenland

Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

16 minuten geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

1 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

2 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

5 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

6 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

8 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

9 uur geleden