Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades

Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Justitie in Zweden denkt dat er een verband is tussen de twee vermoedelijke aanvallen op de Israëlische ambassades in Zweden en Denemarken van deze week. Verdere details kon ze nu niet delen, zei ze tegen het Zweedse persbureau TT. In de Zweedse hoofdstad Stockholm werd dinsdag op de ambassade geschoten. Enkele uren later waren bij de post in het Deense Kopenhagen twee explosies.

In Kopenhagen zijn vermoedelijk twee handgranaten ontploft. Dat gebeurde in de buurt van de Israëlische ambassade. In verband met de ontploffingen zitten twee Zweden van 16 en 19 jaar vast. Er werd nog een derde Zweed aangehouden, maar die is later weer vrijgelaten. Voor het incident in Stockholm is nog niemand opgepakt.

De Zweedse veiligheidsdienst Säpo zei donderdag op basis van de doelwitten en het soort aanvallen dat Iran mogelijk betrokken is. De dienst zei eerder al eens dat Iran criminele netwerken in Zweden inzet om geweld te plegen. Volgens Zweedse media kijkt de politie in Zweden naar de misdaadbende Foxtrot voor de aanvallen bij de ambassades. Die zou met Iran samenwerken.

Meer uit Buitenland

VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

1 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

1 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

4 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

4 uur geleden