Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades
STOCKHOLM (ANP/DPA) - Justitie in Zweden denkt dat er een verband is tussen de twee vermoedelijke aanvallen op de Israëlische ambassades in Zweden en Denemarken van deze week. Verdere details kon ze nu niet delen, zei ze tegen het Zweedse persbureau TT. In de Zweedse hoofdstad Stockholm werd dinsdag op de ambassade geschoten. Enkele uren later waren bij de post in het Deense Kopenhagen twee explosies.
In Kopenhagen zijn vermoedelijk twee handgranaten ontploft. Dat gebeurde in de buurt van de Israëlische ambassade. In verband met de ontploffingen zitten twee Zweden van 16 en 19 jaar vast. Er werd nog een derde Zweed aangehouden, maar die is later weer vrijgelaten. Voor het incident in Stockholm is nog niemand opgepakt.
De Zweedse veiligheidsdienst Säpo zei donderdag op basis van de doelwitten en het soort aanvallen dat Iran mogelijk betrokken is. De dienst zei eerder al eens dat Iran criminele netwerken in Zweden inzet om geweld te plegen. Volgens Zweedse media kijkt de politie in Zweden naar de misdaadbende Foxtrot voor de aanvallen bij de ambassades. Die zou met Iran samenwerken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
7 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
9 uur geleden