Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades
STOCKHOLM (ANP/DPA) - Justitie in Zweden denkt dat er een verband is tussen de twee vermoedelijke aanvallen op de Israëlische ambassades in Zweden en Denemarken van deze week. Verdere details kon ze nu niet delen, zei ze tegen het Zweedse persbureau TT. In de Zweedse hoofdstad Stockholm werd dinsdag op de ambassade geschoten. Enkele uren later waren bij de post in het Deense Kopenhagen twee explosies.
In Kopenhagen zijn vermoedelijk twee handgranaten ontploft. Dat gebeurde in de buurt van de Israëlische ambassade. In verband met de ontploffingen zitten twee Zweden van 16 en 19 jaar vast. Er werd nog een derde Zweed aangehouden, maar die is later weer vrijgelaten. Voor het incident in Stockholm is nog niemand opgepakt.
De Zweedse veiligheidsdienst Säpo zei donderdag op basis van de doelwitten en het soort aanvallen dat Iran mogelijk betrokken is. De dienst zei eerder al eens dat Iran criminele netwerken in Zweden inzet om geweld te plegen. Volgens Zweedse media kijkt de politie in Zweden naar de misdaadbende Foxtrot voor de aanvallen bij de ambassades. Die zou met Iran samenwerken.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
8 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
8 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
12 uur geleden