Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades

Zweeds OM ziet verband tussen aanvallen Israëlische ambassades

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Justitie in Zweden denkt dat er een verband is tussen de twee vermoedelijke aanvallen op de Israëlische ambassades in Zweden en Denemarken van deze week. Verdere details kon ze nu niet delen, zei ze tegen het Zweedse persbureau TT. In de Zweedse hoofdstad Stockholm werd dinsdag op de ambassade geschoten. Enkele uren later waren bij de post in het Deense Kopenhagen twee explosies.

In Kopenhagen zijn vermoedelijk twee handgranaten ontploft. Dat gebeurde in de buurt van de Israëlische ambassade. In verband met de ontploffingen zitten twee Zweden van 16 en 19 jaar vast. Er werd nog een derde Zweed aangehouden, maar die is later weer vrijgelaten. Voor het incident in Stockholm is nog niemand opgepakt.

De Zweedse veiligheidsdienst Säpo zei donderdag op basis van de doelwitten en het soort aanvallen dat Iran mogelijk betrokken is. De dienst zei eerder al eens dat Iran criminele netwerken in Zweden inzet om geweld te plegen. Volgens Zweedse media kijkt de politie in Zweden naar de misdaadbende Foxtrot voor de aanvallen bij de ambassades. Die zou met Iran samenwerken.

Meer uit Buitenland

Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

10 minuten geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

43 minuten geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

1 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

2 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

2 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

4 uur geleden