Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV-coach Bosz zag geen geschikte optie om Forbs af te stoppen

PSV-coach Bosz zag geen geschikte optie om Forbs af te stoppen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.

Forbs kreeg twee van die kansen al voor rust. "Maar wat voor aanpassing zou ik dan moeten doen?", zei Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion. "Sergiño Dest naar links halen was voor mij geen optie, want dan zou ik te veel moeten schuiven aan de rechterkant. Mauro Júnior zou ook linksback kunnen spelen, maar dan was de balans op ons middenveld weg. Dus ook dat wilde ik niet doen."

Bosz vond dat er iets te veel de nadruk werd gelegd op de rol van Forbs. "Het klopt dat we geen grip op hem hadden. Dat ligt ook aan hem en zijn kwaliteiten en het komt omdat wij de boel niet goed organiseerden. Maar Forbs is niet alleen het verhaal van de wedstrijd, hij is óók het verhaal. Het is vooral ook een wedstrijd waarin wij onze kansen niet afmaakten", aldus Bosz. "Ik vond dat wij in de tweede helft lange tijd de grip hadden. Brugge was op een gegeven moment voor mijn gevoel alleen nog ballen aan het wegschieten. We hebben ze een hele tijd teruggedrongen op eigen helft. De 2-1 voor Brugge kwam voor mij persoonlijk uit het niets."

Bosz nam de spelers van PSV weinig kwalijk. "Iedereen heeft keihard gewerkt en energie geleverd. Daar kun je niets van zeggen", aldus de trainer, die de situatie met 4 punten uit vier duels niet uitzichtloos wil noemen. "Ik zal niet zeggen dat we uit de laatste vier wedstrijden 12 punten pakken, maar die zijn nog wel te behalen."

PSV speelt in het hoofdtoernooi van de Champions League nog tegen Real Madrid (uit), Atlético Madrid (thuis), Viking (uit) en VfB Stuttgart (thuis).

Meer uit Voetbal

Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

52 minuten geleden
Timber wint in Champions League met Arsenal, Veerman met Dortmund

PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.

3 uur geleden
Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

5 uur geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

5 uur geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

5 uur geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

8 uur geleden
FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

9 uur geleden